• شناسه خبر : 6811
  • تاریخ انتشار : 14 خرداد 1398 - 11:08

شهردار اردبیل گفت: برخی از همشهریان با مراجعه به شهرداری گله‌مند بالا بودن تعرفه‌ها در زمینه اخذ انشعاب آب به ویژه خرید انشعاب فاضلاب هستند و دلیل این سنگینی هزینه‌ها را مصوبه شورا از محل تبصره 3 می‌دانیم.

حمید لطف اللهیان

شهرداری در مدیریت پسماند فرصت‌سوزی نمی‌کند

به گزارش شهرخوان، شهردار اردبیل گفت: به رغم آنکه در سال‌های گذشته و در قالب طرح‌های پیشنهادی تولید برق، کمپوست و … از زباله قصد مدیریت در این حوزه بوده است اما دیگر نمی‌خواهیم در این باب گرفتار فرصت‌سوزی شویم.

حمید لطف‌اللهیان در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل با تبریک فرارسیدن عید سعید فطر و قبولی طاعات و عبادات مردم اظهار کرد: ایام نیمه خرداد یادآور سالگرد عروج ملکوتی امام راحل و پاسداشت شهدای 15 خرداد است که ما نیز این ایام حزن و اندوه را گرامی می‌داریم و بر این باوریم در سایه تداوم خط مشی امام و اندیشه‌های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی می‌توان امت اسلامی را از یوغ استکبار نجات داد.

وی خاطرنشان کرد: قبل از سال 94 و در برخی اقدامات غیرکارشناسی قراردادهایی با هدف تولید برق و کمپوست از زباله در شهر اردبیل منعقد شده بود که نه تنها این پروژه‌ها به سرانجام نرسید بلکه ما بعد از سال‌ها درگیری و اختلاف نظر با سرمایه‌گذاران موفق به تعیین تکلیف آنها شدیم.

بی نتیجه ماندن طرح تفکیک زباله از مبدا در اردبیل

شهردار اردبیل گفت: تاکنون طرح تفکیک زباله از مبدا به رغم اعلام علاقمندی برخی شرکت‌ها و مجموعه‌های سرمایه‌گذاری به نتیجه نرسیده و ما از این به بعد باید با اولویت منافع مردم و شهر از فرصت‌سوزی‌ها پرهیز کرده و به سمت مصالح و تامین منافع شهر و شهروندان و تعیین تکلیف نهایی در این حوزه حرکت کنیم.

زباله

توافق اولیه با یک شرکت سرمایه‌گذار با هدف تولید زغال

لطف‌اللهیان به تاکید وزارت کشور و استانداری اردبیل برای تعیین تکلیف موضوع پسماند و بازیافت زباله در مراکز استان‌ها اشاره کرد و افزود: ما اخیرا با یک شرکت سرمایه‌گذار با هدف تولید زغال به توافق اولیه رسیدیم ولی هنوز عقد قرارداد انجام نشده و قطعا با توافق نهایی سعی خواهیم کرد این کار را با مشارکت سرمایه‌گذار به انجام برسانیم.

درآمدزایی 300 نفر زباله گرد با راه اندازی اپلیکیشن 

وی ادامه داد: هم راستا با این کار و در یک حرکت نوآورانه و دانش بنیان عده‌ای جوان خوشفکر اقدام به تهیه اپلیکیشنی کردند تا با همکاری خود مردم عملیات تفکیک زباله از منازل شروع شود.

شهردار اردبیل گفت: قرار است در قالب این برنامه جامع 200 تا 300 نفر زباله گردی که در سطح شهر از این محل امرار معاش می‌کنند سروسامان یافته و خود آنها در قبال دریافت زباله خشک از شهروندان نسبت به تامین هزینه و درآمدزایی از این محل اقدام کنند.

لطف‌اللهیان اضافه کرد: این شرکت دانش بنیان مجوز خود را از یک نهاد دیگر دریافت کرده و همچون شرکت اسنپ فعالیت خود را انجام داده و در حوزه تفکیک زباله از مبدا و انتقال زباله خشک به محل مورد نظر برنامه‌ریزی خواهد کرد.

شهردار اردبیل اظهار کرد: به همراه سایر شهرداری‌ها علیه اسنپ طرح دعوی کردیم اما در دادگاه دعوی ما رد شده چرا که اسنپ مجوز خود را از سازمان صنعت، معدن و تجارت دارد و دادگاه اعلام کرده نیازی به اخذ مجوز از سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری نیست.

بالا بودن تعرفه خرید انشعاب فاضلاب در استان

لطف‌اللهیان در مورد گله‌مندی برخی از همشهریان از محل دریافت هزینه مازاد در راستای توسعه فاضلاب و اخذ انشعاب آب خاطرنشان کرد: برخی از همشهریان با مراجعه به شهرداری گله‌مند بالا بودن تعرفه‌ها در این زمینه به ویژه خرید انشعاب فاضلاب هستند و دلیل این سنگینی هزینه‌ها را مصوبه شورا از محل تبصره 3 می‌دانیم.

کانال فاضلاب

وی گفت: مسئولان آب و فاضلاب با ارائه دو تعرفه هزینه سنگینی را برای شهروندان در قبال صدور مجوز انشعاب از همشهریان درخواست می‌کنند که انتظار می‌‌رود که شورای شهر نسبت به تعدیل این تعرفه‌ها اقدام کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up