• شناسه خبر : 69000
  • تاریخ انتشار : 16 آبان 1401 - 11:11

عضو شورای اسلامی شهر اردبیل گفت: اختصاص دو درصدی از درآمد تاکسی های اینترنتی به شهرداری نباید از جیب خود مردم باشد.

ابراهیم صفری: از جیب مردم نباید خرج کینم

به گزارش شهرخوان، ابراهیم صفری عضو شورای اسلامی شهر اردبیل گفت: در راستای اجرای طرح اختصاص دو درصدی از درآمد تاکسی‌های اینترنتی به شهرداری در قالب عقد قرارداد، نباید این دو درصد از جیب خود مردم بوده و بر شهروندان فشار مضاعف وارد شود.

ابراهیم صفری در جلسه رسمی شوری شهر اردبیل تصریح کرد: در خصوص عقد قرارداد ما بین شهرداری و شرکت های هوشمند حمل و نقل شهری، که مقرر شده است 2 درصد از درآمد تاکسی‌های اینترنتی با هدف افزایش درآمد به شهرداری اختصاص یابد، نباید این این دو درصد فشار مضاعف بر مردم بوده و از جیب مردم باشد که در این صورت این قرارداد نباید منعقد شود.

وی با بیان اینکه این قرارداد هوشمند بایستی بررسی دقیق و کارشناسی شود؛ افزود: از آنجایی که تاکسی ها و اتوبوس های شهری زیرنظر سازمان اتوبوسرانی و تاکسیرانی شهرداری فعالیت دارند شهرداری نیز امکانات و خدماتی را از جمله صدور کارت شناسایی و … برای راننده های محترم ارایه میدهد و یا هزینه ای در خصوص حق خطوط و اجاره برای مسیرهای تعیین شده اخذ میکند که باید ببینیم با عقد قراداد با شرکت های هوشمند چه خدماتی را برای این رانندگان خواهیم داد و چه حق و حقوقی را باید رعایت کنیم که این امر نیاز به بررسی دارد.

️عضو شورای شهر اردبیل ادامه داد: در واقع باید شفاف مشخص شود که این دو درصدی که به شهرداریها تعلق خواهد گرفت در قبال چه خدماتی است وآیا در افزایش قیمت کرایه موثر است و یا نه. که در غیر این صورت مخالف طرح عقد قرارداد شهرداری با شرکت های هوشمند حمل و نقل شهری هستم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up