• شناسه خبر : 69038
  • تاریخ انتشار : 17 آبان 1401 - 02:43

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر اردبیل با اشاره به اینکه شهرداری با شرکت های حمل و نقل اینترنتی شهری وارد قرارداد می شود، افزود: 2 درصد از درآمد تاکسی های اینترنتی به شهرداری اختصاص می یابد.

میرمحمد سیدهاشمی: اختصاص 2 درصد از درآمد اسنپ و تپ سی به شهرداری

به گزارش شهرخوان، رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر اردبیل گفت: با عقد قرارداد ما بین شهرداری و شرکت های اینترنتی حمل و نقل شهری، 2 درصد از درآمد تاکسی های اینترنتی با هدف افزایش درآمد به شهرداری اختصاص می یابد.

میر محمد سید هاشمی در جلسه رسمی شورای اسلامی شهر گفت: با توجه به اینکه شرکت های اینترنتی حمل و نقل شهری بمانند «اسنپ و تپ سی» در اردبیل نیز در حال فعالیت هستند، افزود: با فعالیت این شرکت ها هیچگونه درآمدی برای شهرداریها لحاظ نمی شد و این موضوع جز مباحثی بود که وزارت کشور و سازمان شهرداریها پیگیر این موضوع بودند تا شهرداری نیز از فعالیت این شرکت ها متنفع شود.

وی با بیان اینکه طبق دستورالعمل کشوری مقرر شده است 2 درصد از هزینه سفرها به شهرداریها تعلق یابد، افزود: با اختصاص دو درصد از درآمد شرکت های اینترنتی حمل و نقل شهری به شهرداری، شهرداری نیز می تواند آن را هزینه توسعه حمل و نقل عمومی و زیرساخت های شهری کند.

عضو شورای شهر اردبیل ادامه داد: این دو درصد به هیچ وجه هزینه مضاعف برای مسافران نخواهد بود و صرفا از درآمد شرکت ها می باشد.

️سید هاشمی با اشاره به اینکه شهرداری نیز از این دو درصد، 5 درصد هزینه سامانه سماس ( مدیریت اطلاعات سفر) خواهد کرد گفت: این موضوع در کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شهری نیز مطرح و اعضای کمیسیون موافق این طرح بودند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up