• شناسه خبر : 69117
  • تاریخ انتشار : 21 آبان 1401 - 02:17

شهردار اردبیل با اشاره به اینکه رسیدگی به مناطق محروم شهر گامی برای توسعه شهری است، از ادامه عملیات بهسازی رودخانه نوران‌چایی حدفاصل آرامستان بهشت زهرا تا شیخ‌کلخوران خبر داد.

محمود صفری

ساماندهی ۸ کیلومتر از شاخه اصلی رودخانه نوران‌چای

 شهرخوان: شهردار اردبیل از ساماندهی و بهسازی ۸ کیلومتر از شاخه اصلی رودخانه نوران‌چای اردبیل، از آرامستان بهشت زهرا تا شیخ‌کلخوران خبر داد و گفت: برای این پروژه ۱۵۰ میلیارد اعتبار تخصیص یافته است.

وی افزود: رودخانه نوران‌چای ۴۸ کیلومتر شاخه اصلی دارد که ۸ کیلومتر شاخه اصلی آن از آرامستان بهشت زهرا تا شیخ‌کلخوران، در محدوده شهری واقع شده است.

توسعه شهر باید به صورت متوازن صورت گیرد

شهردار اردبیل با بیان اینکه این پروژه از سال‌های گذشته راکد مانده بود که تلاش کردیم با فعال‌سازی دوباره عملیات اجرایی گامی برای توسعه شهر در محلات ۱۳ گانه و به‌ویژه مناطق محروم برداریم، تصریح کرد: قسمت عمده پنج راهی تا شهرداری منطقه ۴ خیابان میراشرف نیمه تمام رها شده بود.

صفری با بیان اینکه ساماندهی این رودخانه از مطالبات چندین ساله و به‌حق مردم منطقه بود، ادامه داد: ساماندهی این رودخانه اقدامی جهت جلوگیری از ورود فاضلاب شهری و از بین رفتن بوی نامطبوعی است که اهالی را به شدت اذیت می‌کرد، بنابراین جهت رفع مشکلات همشهریان با اتخاذ تمهیدات لازم تلاش می‌کنیم، عملیات اجرایی این پروژه را تا پایان سال آینده به اتمام برسانیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up