• شناسه خبر : 69166
  • تاریخ انتشار : 24 آبان 1401 - 11:24

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل با اشاره به اینکه بیش از ۳۰ درصد جمعیت استان اردبیل در بافت ناکارآمد و سکونت‌گاه‌های غیررسمی زندگی می‌کنند، از وجود یک هزار و ۳۹۰ هکتار بافت ناکارآمد شهری در استان اردبیل خبر داد.

۳۰ درصد اردبیلی ها در بافت ناکارآمد زندگی می‌کنند

شهرخوان: محمد زارع حسین زاده گفت: یک هزار و ۳۹۰ هکتار بافت ناکارآمد شهری در استان اردبیل وجود دارد که عمده این بافت‌های ناکارآمد و سکونت‌گاه غیررسمی مربوط به شهر‌های اردبیل، پارس آباد و مشگین شهر بوده و با توجه به برنامه دولت در اولویت بازسازی قرار گرفته‌اند.

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل در بازدید از بافت‌های فرسوده شهر با بیان اینکه روند نوسازی و بازسازی بافت‌های فرسوده در استان اردبیل بسیار مطلوب است، گفت: برای احیا و بازسازی واحد‌های فرسوده شهری در این استان تسهیلات کم بهره اختصاص داده می‌شود که متقاضیان می‌توانند تسهیلات مورد نظر را از بانک‌های عامل دریافت کنند.

حسین زاده بیان کرد: یکی از سیاست‌های مهم بازآفرینی به بالا بردن سطح زندگی مردم مربوط می‌شود ما نیز برای احیای محلات فرسوده شهر‌های مذکور تلاش می‌کنیم که در این راستا اجرا و راه اندازی شبکه فاضلاب، احداث مدرسه، مرکز جامع سلامت و کلانتری در حاشیه شهر‌های استان مورد توجه قرار گرفته است.

او با بیان اینکه بیش از ۳۰ درصد جمعیت استان اردبیل در بافت ناکارآمد و سکونت‌گاه‌های غیررسمی زندگی می‌کنند، ادامه داد: در بحث نوسازی بافت‌های فرسوده شهری ۲ برنامه در قالب نوسازی محله‌ای و مردمی سازی در دستور کار قرار گرفته است که هدف اصلی از اجرای این طرح‌ها ارتقای شاخص‌های زیست سالم و با کیفیت شهروندان است تا بهترین شرایط زندگی در همه نقاط شهر فراهم آید.

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل با اشاره به اجرای ۵۰ طرح نوسازی و بازآفرینی شهری در قالب نوسازی محله‌ای در این استان گفت: در قالب نوسازی محله‌ای در شهر اردبیل ۲۵ طرح با ۳۶۰ میلیارد ریال اعتبار، در پارس آباد پنج طرح با اعتبار ۱۱۰ میلیارد ریال، در مشگین شهر ۱۱ طرح با ۱۶۵ میلیارد ریال، و در خلخال پنج طرح با ۷۵ میلیارد ریال در دست اجرا است.

بافت فرسودهدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up