• شناسه خبر : 69169
  • تاریخ انتشار : 25 آبان 1401 - 12:56

شهردار اردبیل گفت: در راستای تولید محتوای دیجیتال برای پیشبرد اهداف فرهنگی گنگره شهدا، نرم افزار زیارت مجازی شهدای اردبیل توسط اداره فناوری و اطلاعات شهرداری طراحی و ایجاد شده است.

محمود صفری: شهرداری اردبیل نرم افزار زیارت مجازی می سازد

شهرخوان: محمود صفری گفت: برگزاری کنگره 3400 شهدای اردبیل فرصتی برای ادای دین به روح بلند شهدایی است که با شجاعت، دلاوری و نثار خون خویش آزادی، سربلندی و اقتدار را برای کشور عزیزمان رقم زدند که وظیفه ما نیز در قبال از خودگذشتگی شهدا حفظ و پاسداشت خون گرانبهایشان ست.

وی گفت: شهرداری اردبیل بعنوان نماینده کمیسیون فرهنگی و فضاسازی کنگره 3400 شهدای استان اردبیل است که برنامه های مختلف فرهنگی و اجتماعی را برگزار خواهد کرد. چرا که ترویج فرهنگ ایثار وشهادت وظیفه تک تک نهادهای فرهنگی است.

شهردار اردبیل با اشاره به ساخت نرم افزار زیارت مجازی مزار شهدای اردبیل توسط اداره فناوری و اطلاعات شهرداری اردبیل گفت: هدف از ساخت این برنامه زیارت مجازی قبور شهدا و دسترسی شهروندان به زندگی نامه شهدا و کسب اطلاعات از اسناد مرتبط به شهیدان اردبیل از جمله عکس و وصیت نامه و … است.

صفری افزود: از طریق فناووری qr امکان کدگذاری روی مزار شهدا فراهم می‌شود که شهروندان با نصب نرم افزار و استفاده از گوشی های هوشمند میتوانند مزار شهدا را بصورت مجازی زیارت کنند.

شهردار اردبیل با بیان اینکه شهرداری اردبیل با طراحی این نرم افزار در زمینه تولید محتوای دیجیتال برای پیشبرد اهداف فرهنگی کنگره ملی شهدای استان اردبیل گام نهاده است؛گفت گذرگاه شهدا نیز در شورابیل ایجاد خواهد شد.

وی همچنین به فضاسازی شورابیل با تمثال مبارک شهدا اشاره و بیان کرد: در زمان برگزاری کنگره شهدا در اردبیل تمامی بیلبوردهای شهری به این کنگره اختصاص خواهد یافت.

شهردار اردبیل گفت: طرح با ستاره ها عنوان برنامه ای است که در فرهنگسراهای شهرداری با هدف معرفی شهدای بنام اردبیل برای نوجوانان برگزار می شود.

شهرداری اردبیل نرم افزار زیارت مجازی می سازددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up