• شناسه خبر : 69860
  • تاریخ انتشار : 03 دی 1401 - 11:41

عضو شورای شهر اردبیل با اشاره به اینکه تصمیم گیری شورا براساس گرفتاری‌های گذشته شهرداری نباشد، افزود: تا کی تاوان بی مدیریتی برخی مدیران شهری را باید بدهیم؟

میرمحمد سیدهاشمی: تاوان سوء مدیریتی برخی مدیران شهری

به گزارش شهرخوان، میرمحمد سیدهاشمی در جلسه رسمی شورای اسلامی شهر گفت: برخی مشکلات مالی، عمرانی و …. از دوره های قبل در بدنه شهرداری وجود دارد که تصمیم گیری شوراها نباید براساس آن مشکلات و گرفتاری‌ باشد.

وی در خصوص تهاتر بلوک درمانی مجتمع شهریار توسط شهرداری با سازمان تامین اجتماعی گفت: موافقت با این تهاتر علاوه بر تسویه بدهی شهرداری با سازمان تامین اجتماعی، منجر به راه اندازی یک واحد درمانی برای اهالی منطقه بوده که یک اقدام مثبت است. اگر این واحد درمانی راه اندازی شود منجر به کاهش سفر به مرکز شهر،کاهش ترافیک و ارایه خدمات سلامت به شهروندان خواهد شد.

عضو شورای شهر اردبیل بیان کرد: ازطرفی اگر بدهی مالی شهردای به تامین اجتماعی حل شود جرایم مالی نیز کاهش یافته و گوشه ای از مشکلات مالی حل خواهد شد.

میر محمد سید هاشمی با بیان اینکه چرا نباید حق بیمه در وقت و زمان پرداخت حقوقها کم شده بحساب تامین اجتماعی واریز شود؛ افزود: عدم پرداخت به موقع وجه بیمه به سازمان تامین اجتماعی حرکت غیرقانونی است.

وی با تاکید بر اینکه شوراها تا کی باید تاوان بی مدیریتی برخی مدیرانی که درآنجا نشسته اند را بدهد؟ تصریح کرد: اگرحق بیمه را در زمان خودش پرداخت می کردیم نه جریمه می خوردیم و نه اینکه بدهی داشتیم.

سیدهاشمی همچنین با اشاره به اینکه اگر حق بیمه به روز پرداخت شود شوراهای بعدی هم گرفتار این معضل نخواهند شد، افزود: شوراها نباید به جهت اینکه شهرداری گرفتار این مشکلات شده تصمیم گیری کرده در موقعیت عمل انجام شده قرارگیرد.

عضو شورای شهر اردبیل همچنین در خصوص تهاتر برای بدهی مالی شهرداری به بانک شهراظهار کرد: حساب شهرداری در بانک شهر یک حساب جاری است و بانک ها براساس گردش کار مالی وام میدهند. لازمه دریافت وام استعلام است که متاسفانه شهرداری با این بدهی ها نمیتواند از استعلام اخذ وام بگیرد و بایستی اقدام به تسویه بدهی مالی و دیرکرد کند.چرا که اگر بدهی داشته باشد هیچ بانکی حاضر به پرداخت وام به شهرداری نخواهد شد.

وی گفت: اگر بتوانیم وام بگیریم و صرف هزینه های عمرانی و نه جاری و خرید ماشین آلات کنیم که رو زبه رو قیمت ماشین الات در حال افزایش است بطوریکه در 20 روز 40 درصد افزایش یافته به نفع شهر و شهروندان تمام خواهد شد و روزمه ای برای شورای دور ششم است.

میرمحمد سیدهاشمی با تاکید براینکه نباید از دریافت وام از بانکها بترسیم؛ افزود: چنانچه وامی که دریافت کردیم را در جای که نباید هزینه کرد استفاده کنیم مشکل است.

وی همچنین گفت: در خصوص سهم سبلان سبز در پروزه مشارکتی مجتمع شهریار اینکه زیرزمین این پروژه تبدیل به مرکز تجاری شده و عدم وجود پارکینک مشکلاتی را در ان منطقه ایجاد کرده است ایا سهم شهرداری نیز با تغییر این کاربری تغییر کرده است یانه؟ باید مشخص شود که از شهردار محترم درخواستیم این مقدار از سهم شهرداری را بصورت شفاف اعلام کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up