• شناسه خبر : 70073
  • تاریخ انتشار : 17 دی 1401 - 10:37

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: کارخانجات سبلان پارچه اردبیل جزو واحدهای مشکل‌دار محسوب نمی‌شود و باید از ظرفیت‌های موجود به نحو احسن استفاده شود.

9034664 843

بهروز رحیم‌زاده اظهار داشت: برنامه‌ریزی در راستای حل مشکلات کارخانجات سبلان پارچه اردبیل و متولیان این مجموعه در حال انجام است و در این زمینه تدابیر مدیریت عالی استان سبب شده تا تولید در آن‌ها جریان یابد و شاهد ارتقا و توسعه این کارخانجات باشیم.

وی بیان کرد: این واحد صنعتی در حال حاضر با مدیریت و نظارت هیئت حمایت از صنایع با فعالیت بیش از ۹۰۰ نفر در حال تولید است و با توجه به نظارت و بازرسی مستمر کارگری این واحد تولیدی مشکلات مربوط به کارگران را برطرف کرده است و خوشبختانه در این زمینه مشکلی باقی نمانده است و کارگران حقوق و بیمه معوقه ندارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل خاطرنشان کرد: کارخانجات سبلان پارچه اردبیل جزو واحدهای مشکل‌دار محسوب نمی‌شود و با توجه به توان تولید و اشتغال بالا باید بتوانیم از تمامی ظرفیت موجود استفاده کنیم که با در نظر گرفتن مدیریت توانمند این مجموعه بی‌شک ظرفیت تولیدی و بهره‌وری سرمایه در این مجموعه گسترش خواهد یافت.

رحیم‌زاده ادامه داد: باید حمایت از بخش خصوصی در استان اردبیل برای توسعه روند اشتغال و اقتصاد استان بیش از پیش گسترش یابد تا بتوانیم به تمامی اهداف خود در این زمینه دست یافته و با رفع مشکلات و موانع موجود زمینه‌ساز گسترش استان باشیم که این موضوع در حال حاضر جزو اولویت مهم و اساسی است.

وی در ادامه ضمن اشاره به واگذاری کارخانه ذوب آهن به گروه تولیدی به صورت اجاره‌ای نیز گفت: این کارخانه نیز در حال حاضر مشکل کارگری ندارد و از سال گذشته به مالک اصلی بازگردانده شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل خاطرنشان کرد: در حال حاضر این واحد تولیدی روزانه با تولید ۴۸۰ تن محصولات فولادی در حال فعالیت بوده و میزان اشتغال در این کارخانه به ۱۶۰ نفر رسیده است که برنامه‌ریزی برای تولید محصولات متناسب با نیاز داخلی کشور در نظر گرفته شده است.

رحیم‌زاده افزود: واحد صنعتی شیرآلات قهرمان در شهرستان گرمی نیز در حال حاضر با ۲۳۰ نفر نیرو در حال فعالیت است و مشکل و دغدغه‌ای برای کارگران استان در این زمینه وجود ندارد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up