• شناسه خبر : 70544
  • تاریخ انتشار : 04 بهمن 1401 - 09:18

معاون مقام عالی قضایی استان اردبیل ضمن تشریح اقدامات دستگاه قضایی در حمایت از تولید و سرمایه گذاری، از آمادگی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان برای توسعه حمایت های حقوقی از کارگران به ویژه زنان، برگزاری کارگاههای آموزشی رایگان و همچنین مددکاری و مشاوره های روانشناسی و ارشاد و معاضدت قضایی خبر داد.

جلال آفاقی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم رییس کل دادگستری استان اردبیل در بازدید از کارخانجات سبلان پارچه اردبیل به عنوان بزرگترین کارخانه نساجی خاورمیانه، طی سخنانی با اشاره به ارزش کار در آموزه های دینی، تلاش برای کسب روزی حلال را بزرگترین عبادت و وسیله تقرب به خدا دانست. وی در ادامه اهمیت کارآفرینی و ایجاد زمینه برای اشتغال زایی را نیز یادآورشده، اظهار داشت: اعتبار عمل کارآفرینان همچون ارزش عمل کارگران، ستودنی و دارای حسنات بی شماری است.

این مقام قضایی با تشریح ارتباط بخش قابل توجهی از آسیب های اجتماعی و جرائم استان با بیکاری یا فقدان درآمد کافی به ویژه نقش و تاثیر آن بر طلاق و فروپاشی خانواده ها، توسعه و رونق تولید و اشتغال را از ضروریات امروز استان خوانده، ضمن اشاره به اقدامات دستگاه قضایی در حمایت از سرمایه گذاری ، افزود: ایجاد زمینه برای رونق تولید و اشتغال از اهم اموری است که مدیریت علمی و کارآمد در بخشهای مربوطه را می طلبد.

معاون مقام عالی قضایی استان در ادامه از آمادگی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اردبیل برای توسعه حمایت های حقوقی از کارگران به ویژه زنان سرپرست خانوار، برگزاری کارگاههای آموزشی رایگان در موضوعات مختلفی چون مهارت های ارتباطی، مهارت های فرزند پروری، آموزش های قبل از ازدواج و همچنین مددکاری و مشاوره های روانشناسی و ارشاد و معاضدت قضایی رایگان خبر داد.

دراین بازدید حاج محمدی مدیر اجرایی کارخانجات سبلان پارچه اردبیل با قدردانی از حمایت های دستگاه قضایی در احیای مجموعه، طی گزارشی به وضعیت نامطلوب گذشته و تعطیلی ها، بدهی ها و نارضایتی های گسترده اشاره کرده، افزود: پس از کش و قوسهای فراوان و دست بدست شدن کارخانه از مالک به اشخاص و بانک و مستاجران طی سالیان متمادی که همراه با رویدادهای مختلفی چون رکود و اعتراضات و خسارات فراوان بوده، از تیرماه سال جاری و با ورود صندوق حمایت از صنایع دولت شاهد روند روبه رشد و توسعه مجموعه هستیم.

وی با ارایه جزئیاتی از تحولات چندماه اخیر به ویژه برنامه ها و اقدامات فرهنگی، ورزشی و رفاهی مدیریت برای پرسنل، پرداخت کلیه معوقات و مطالبات گذشته کارگران و تسویه تمام بدهی ها درحق سازمانها و بروز شدن پرداخت حقوق را از جمله دستاوردهای ارزشمند چندماهه دانست.

به گفته حاج محمدی تنها حلقه مفقوده در وضعیت کنونی نبود مزرعه پنبه در جوار این کارخانجات می باشد. وی همچنین مشکل باقی مانده از دوران مدیریت سابق مجموعه و وضعیت نامطلوب گذشته را پرداخت نشدن هشت ماهه بیمه کارگران دانسته، اظهار داشت: از این بابت و به لحاظ نارسایی های مدیریتی گذشته در کارخانجات سبلان پارچه بالغ بر سی و سه میلیارد تومان بدهی برای بیمه وجود دارد.

وی ادامه داد: این مشکل باقی مانده نیز درحال پیگیری است و جای امیدواری برای حل و فصل آن وجود دارد.

گفتنی است کارخانجات سبلان پارچه اردبیل در هشت مجموعه، بزرگترین کارخانه نساجی خاورمیانه محسوب می شود. درحال حاضر بیش از هزار کارگر دراین مجموعه بطور مستقیم مشغول می باشند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up