• شناسه خبر : 70943
  • تاریخ انتشار : 25 بهمن 1401 - 03:19

اگر قصد دارید وارد عرصه ارز دیجیتال شده و به سرمایه‌گذاری دارایی خود، با این مقاله با همراه باشید.

R13K 142

اگر قصد دارید وارد عرصه ارز دیجیتال شده و به سرمایه‌گذاری دارایی خود در این بازار بپردازید، به امکانات و تجهیزاتی نیاز پیدا می‌کنید. برای استفاده‌کردن بسیاری از این تجهیزات و امکانات باید هزینه‌ای را بپردازید.

این موضوع از همان ابتدای شکل‌گیری بیت‌کوین وجود داشته و حالا با افزایش کوین‌های دیگر، این مسئله هم کمی پر‌‎رنگ‌تر از قبل شده است. یکی از این امکانات را می‌توان صرافی دانست؛ این محیط هم همانند محیطی است که افراد برای خرید و فروش دلار یا دیگر پول‌های فیزیکی به آن مراجعه می‌کنند.

تفاوت این محیط با یک صرافی در دنیای واقعی را می‌توان دیجیتال‌بودن این فضا دانست؛ در‌واقع برای این فضا در محیط واقعی، مکانی در‌نظر گرفته نشده است. افراد می‌توانند با ورود به چنین فضایی به خرید و فروش ارزدیجیتال پرداخته و دیگر مسائل مربوط به Currency را کنترل کنند.

دکترکوینو یکی از صرافی‌هایی است که عنوان بزرگ‌ترین محیط برای خرید و فروش را از آن خود کرده است. یکی از مهم‌ترین اقدامات برای سرمایه‌گذاری در بازار Digital currency انتخاب فضایی است که بتوانید با خیال راحت به معامله بپردازید.

انجام معاملات با سرعت بالا و اهمیت آن

چنانچه قصد دارید از فضای کریپتو و در بازار کریپتوکارنسی به سود بالایی دست یابید، باید تراکنش‌ها را با سرعت بالایی انجام دهید. این موضوع از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است. فرض کنید

بخواهید یک Currency را در ساعت خاصی خریداری کرده یا آن را به فروش برسانید؛ اگر تمامی کار‌ها طبق برنامه‌ریزی‌تان پیش نرود چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ خرید و فروش ارزدیجیتال نیازمند سرعت است؛ یکی از عواملی که می‌تواند در این سرعت تاثیر مستقیم داشته باشد، نوع صرافی است.

با توجه به اینکه قیمت‌ها در همه حال، نوسانات زیادی را پشت سر می‌گذارند، تریدر‌ها باید در لحظه‌ای طلایی وارد شده و طبق خواسته خود به سود مناسبی دست یابند. تریدر‌ها می‌توانند با انتخاب صرافی که سرعت بالایی دارد، بستر مناسب را برای شرایط کار و سرمایه‌گذاری خود فراهم آورند.

ترید لحظه‌ای برای افرادی که از این سیستم پیروی کرده و سرعت را یکی از اصل‌های مهم سرمایه‌گذاری قرار می‌دهند، امکان‌پذیر است. تاخیر در انتقال داده‌ها در کریپتوکارنسی می‌تواند تا حد زیادی از میزان سود بکاهد.

وقتی یک صرافی بتواند در خرید و فروش ارزدیجیتال حداقل تاخیر را داشته باشد، از سرعت بالایی برخوردار بوده و پلتفرمی محبوب شناخته می‌شود. دکترکوینو هم دارای چنین سیستم و طرز کاری است. وقتی در این پلتفرم ثبت‌نام کرده و به خرید ارزدیجیتال یا فروش آن بپردازید، می‌توانید نهایت سریع‌بودن را تجربه کنید.

چرا استفاده از صرافی با سرعت بالا مهم است؟

فرض کنید قرار است کاری را پس از به پایان‌رساندن مسئله‌ای دیگر انجام دهید؛ در‌واقع شرط انجام‌دادن آن، سپری‌کردن دیگر فعالیت است. در این حالت، هرچه زودتر به اولین موضوع بپردازید، می‌توانید دومین مسئله را سریع‌تر حل کنید.

دنیای Digital currency هم نیازمند بستری است که افراد بتوانند در سریع‌ترین زمان ممکن، ترید کرده و سپس برای آن برنامه‌ریزی کنند. می‌توان دنیای Digital currency را محیطی بی‌ثبات دانست؛ چراکه بسیاری از ارز‌ها به داشتن نوسان بالا معروف هستند.

برای خرید و فروش ارزدیجیتال باید این مسئله را مورد توجه قرار دهید؛ چراکه ممکن است قیمت‌ها در هر لحظه بالا یا پایین شوند.

در چنین شرایطی، ضروری است از پلتفرمی بهره ببرید که ارز را در تمامی لحظه‌ها برایتان برجسته کند. وقتی این پلتفرم که یک صرافی است، ارزش تمامی ثانیه‌ها را بداند، شرایطی را برای کاربران فراهم می‌آورد تا آن‌ها بتوانند تمامی تراکنش‌ها را در بستری مناسب و با سرعت بسیار بالایی انجام دهند. همین چند ثانیه‌ها است که می‌تواند تفاوت زیادی را در اعداد و ارقام ایجاد کند.

تریدر‌ها وقتی به خرید و فروش ارزدیجیتال می‌پردازند، می‌خواهند تمامی کار‌ها را در سریع‌ترین زمان انجام دهند تا از قطعی‌شدن معامله خود اطمینان حاصل کنند.

وقتی چنین شرایطی فراهم باشد، هر کاربر می‌تواند استراتژی خود را روی آن معامله پیاده کند. این موضوع برای تمامی افراد حقیقی و حقوقی اهمیت دارد؛ تنها کاربران خرد از این شرایط بهره نبرده و بسیاری از شرکت‌ها و مجموعه‌ها هم باید از اهمیت این موضوع با‌خبر شوند. توجه به این مسئله می‌تواند در جذب دیگر کاربران موثر باشد.

R13K 145

کارمزد دریافتی صرافی و بررسی آن

بسیاری از ارز‌های دیجیتال روی شبکه و بستر بلاک‌چین قرار دارند؛ از همین رو افراد باید برای انجام تراکنش‌ها کارمزدی را پرداخت کنند. خرید و فروش ارزدیجیتال با برخی هزینه‌های ریز و درشت همراه است.

با توجه به این مسئله است که گفته می‌شود تمامی سود در کیف پول کاربر قرار نمی‌گیرد. بسیاری از عوامل می‌توانند در این هزینه‌ها تاثیر‌گذار بوده و مقدار آن را تعیین کنند. بنا‌بر این هزینه‌ها، بسیاری از صرافی‌ها سیستم خود را به‌گونه‌ای طراحی کرده و می‌چینند که کاربران برای معامله‌های بعدی از پلتفرم آن‌ها استفاده کنند.

خرید و فروش ارزدیجیتال در چنین پلتفرم‌هایی همانند این است که از یک تخفیف بزرگ بهره‌مند شده باشید. البته تمام ماجرا به اینجا ختم نمی‌شود و بسیاری از عوامل دیگر هم میزان کارمزد‌های دریافتی صرافی را تحت تاثیر قرار می‌دهند. وقتی یک صرافی بتواند کارمزد را در حد اعتدال قرار داده و کمترین حد آن را برای کاربران در‌نظر بگیرد، افراد زیادی به پلتفرم آن جذب می‌شوند.

در‌واقع، این کار را می‌توان همانند یک تبلیغ گسترده دانست. در چنین شرایطی فرقی نمی‌کند که شما قصد خرید ارز دیجیتال یا فروش آن را دارید!

هزینه های دریافتی صرافی با عنوان کارمزد

هزینه‌ای که توسط یک پلتفرم برای خرید و فروش ارزدیجیتال دریافت می‌شود، به‌صورت ترکیبی است. این هزینه‌ها به کارمزد شبکه و همچنین کارمزد داخلی پلتفرم بستگی دارند. اصلی‌ترین چیزی که هزینه‌های دریافتی توسط یک پلتفرم را تغییر داده و معین می‌کند، کارمزد شبکه است.

این مسئله مربوط به شبکه بلاک‌چین بوده و در‌واقع شلوغی این شبکه می‌تواند در هزینه نهایی تاثیر‌گذار باشد. اگر بخواهید در شرایط شلوغی و ازدحام شبکه، به خرید و فروش ارزدیجیتال بپردازید، باید کارمزد بیشتری را به صرافی بدهید.

تمامی این شرایط در‌صورتی است که یک پلتفرم در اکثر مواقع برای کارمزد دریافتی خود نرخ مشخص و یکسانی دارد. شما باید به‌عنوان یک تریدر تمامی شرایط را بررسی کرده و بهترین زمان برای انجام تراکنش را انتخاب کنید تا مجبور به پرداخت نرخ بالا‌تر به‌عنوان کارمزد نباشید.

برای ثبت تراکنش، بهتر است زمانی را برگزینید که افراد کمتری در آن تایم قصد خرید و فروش ارزدیجیتال دارند. برای اینکه به این موضوع دقت کنید، بهتر است کارمزد‌های فروش، وام، برداشت، واریز و ترید را مورد توجه قرار دهید.

وقتی بخواهید از یک پلتفرم استفاده کنید، باید در ازای این مسئله مبلغی را هم با این عنوان پرداخت کنید. میزان کارمزد هر صرافی به نوع تراکنش شما بستگی دارد. برخی صرافی‌ها همانند دکترکوینو که بزرگترین صرافی ایران شناخته می‌شود، کمترین میزان کارمزد را از کاربردان دریافت می‌کنند.

پشتیبانی از ارزهای گوناگون

برخی پلتفرم‌ها حوزه چندان گسترده‌ای را در بر نمی‌گیرند و سعی می‌کنند تنها از چندین Currency محدود پشتیبانی کنند. وقتی یک صرافی بتواند بسیاری از کوین‌ها را در خود جای دهد، دیگر لازم نیست کاربران برای خرید و فروش ارزدیجیتال مورد‌نظر خود به دیگر پلتفرم‌ها مراجعه کنند.

در‌واقع، یک صرافی می‌تواند با در‌نظر‌گرفتن این شرایط، کاربر خود را حفظ کرده و از رقیبان خود پیشی بگیرد. این روز‌ها بازار Digital currency پر از ارز‌های نوپا و جدید شده است.

وقتی یک پلتفرم بتواند با توجه به این مسائلی که در بازار حاکم هستند عمل کند، می‌تواند برای پیشرفت خود قدم بزرگی بردارد. بزرگترین صرافی ارزدیجیتال که دکترکوینو نام دارد، بیشترین حد از Currency را در خود جای داده است.

به‌صورت کلی می‌توان Digital currency را به 2 دسته متمرکز و غیر‌متمرکز تقسیم کرد. این روز‌ها میم‌کوین‌ها هم در بازار مشاهده می‌شوند. خرید و فروش ارزدیجیتال در یک سیستم، نیازمند پلتفرمی منسجم و یکپارچه است.

چگونگی ارائه خدمات پشتیبانی پلتفرم برای کاربران

یک پلتفرم متمرکز باید به شکل‌های مختلف، پشتیبانی داشته و به کاربران، خدمات موجود را ارائه دهد. وجود نیرو‌های متخصص در این زمینه می‌توانند افراد را در جهت رسیدن به خواسته‌شان راهنمایی کنند.

بسیاری از افراد در مورد این بازار اطلاعات کافی ندارند؛ چنین کاربرانی باید پس از ورود به صرافی و مطرح‌کردن مسئله‌شان با یک متخصص، به درک درستی از آن موضوع برسند. وقتی یک تریدر در هنگام خرید و فروش ارزدیجیتال به مشکل خاصی برخورد کرد، می‌تواند روی پشتیبانی پلتفرم خود حساب کند.

چنانچه از دکترکوینو برای انجام تراکنش‌های خود بهره ببرید، می‌توانید در‌صورت بروز مشکل، آن را با متخصصان حرفه‌ای در این زمینه مطرح کنید. این نوع سرمایه‌گذاری، شرایطی را فراهم آورده تا افراد بتوانند در هر ساعت از شبانه‌روز معامله کنند.

یک صرافی باید چنین شرایطی را مورد توجه قرار داده و پشتیبانی خود را با توجه به این مسئله، بنا کند. پشتیبانی پلتفرمی همانند دکترکوینو به‌صورت 24 ساعته بوده و کاربران می‌توانند از این ویژگی در 7 روز هفته بهره ببرند.

R13K 145

چگونگی استفاده از پلتفرم دکتر کوینو

برای اینکه بتوانید از بزرگ‌ترین صرافی ایران استفاده کرده و در آن عضو شوید، باید ابتدا در پنل اصلی آن ثبت‌نام کنید. برای ثبت‌نام باید اطلاعات لازم را درج کرده، سپس احراز هویت را انجام دهید.

با سپری‌کردن این مراحل، لازم است موجودی درون پلتفرم را افزایش دهید تا این امکان برایتان فراهم باشد که به خرید و فروش ارزدیجیتال بپردازید. حال، تمامی شرایط برایتان محیا است تا گیفت کارت را خریداری کرده، به انجام معامله پرداخته و از نیرو‌های متخصص در زمینه فناوری بلاک‌چین و ارز‌های دیجیتال، در بستری امن و پر‌سرعت استفاده کنید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up