• شناسه خبر : 71141
  • تاریخ انتشار : 06 اسفند 1401 - 03:29

این مطلب اطلاعاتی در مورد شوفاژ برقی، شوفاژ کانکشن، پکیج برقی ،شوفاژ برقی ، هیترهای پانلی مطالبی را توضیح می دهد.

هنگام در نظر گرفتن سیستم گرمایش الکتریکی مقدار زیادی اصطلاحات گیج کننده وجود دارد – به خصوص اگر در مورد گرمایش الکتریکی تازه کار هستید. آیا به شوفاژ برقی یا شوفاژ کانکشن نیاز دارید؟ پکیج برقی یا شوفاژ برقی؟ آیا هیترهای پانلی همان پکیج های الکتریکی هستند؟ برای ارائه پاسخ، اجازه دهید تفاوت ها و شباهت های بین هر دو محصول را بررسی کنیم. در ادامه، به بررسی شوفاژ بوتان، پکیج بوتان و فروشگاه پکیج و رادیاتور 2000 نیز می پردازیم.

images 1676815469 63f22c6d35092

شوفاژ بوتان (شوفاژ برقی)

شوفاژ های برقی که به عنوان شوفاژ های پانلی نیز شناخته می شوند. نامی که گاهی به شوفاژ های همرفتی ارزان قیمتی که در انتهای طیف گرمایش الکتریکی فروخته می شوند داده می شود. ممکن است آنها را با محصولاتی مانند شوفاژ های پانل مادون قرمز اشتباه بگیرید، به دلیل قابل درک بودن به دلیل استفاده از کلمات “پانل” و “هیتر” در هر دو مورد.

اما شوفاژ های پانل مادون قرمز، محصولات گرمایشی الکتریکی برتر هستند که تنها از طریق تشعشع گرم می شوند. تفاوت اصلی بین شوفاژ های پانلی و پکیج های الکتریکی ما این است که پانل ها عمدتاً از طریق همرفت گرما تولید می کنند، معمولاً از عناصر گرم برای بیرون راندن هوای گرم استفاده می کنند که بعداً در اطراف اتاق به گردش در می آید. گرمایش صرفاً به روش همرفت دارای معایبی است، اما امروز ما بر روی تفاوت‌ها تمرکز خواهیم کرد.

پکیج بوتان (پکیج های برقی)

راستش پکیج یکی از مبهم ترین و پر استفاده ترین واژه ها در صنعت گرمایش است. از نظر فنی، کلمه “پکیج” فقط باید به شوفاژ هایی اشاره داشته باشد که عمدتاً از طریق تشعشع گرم می شوند – همان طور که آتش باز دستان شما را گرم می کند. با این حال، در واقعیت، کلمه “پکیج” به طور گسترده برای طیف وسیعی از محصولات استفاده می شود – حتی پکیج های گرمایش مرکزی گاز، که اغلب عمدتاً از طریق همرفت گرم می شوند. پکیج های برقی کارآمد از ترکیبی از گرمای تابشی و همرفتی برای گرمایش راحت موثر استفاده می کنند

کدام یک برای من بهتر است؟

بنابراین، چرا شوفاژ های برقی و شوفاژ های پانلی که ظاهرا برای همین منظور طراحی شده اند، از نظر قیمت با پکیج برقی تفاوت زیادی دارند؟

images 1676815469 63f22c6d3f55b

 

به عنوان مثال، شوفاژ بوتان و پکیج بوتان دارای فناوری مشابه هستند، ظاهری شبیه به هم دارند، و در نهایت، هر دو از نظر فنی شوفاژ برقی هستند، اما برخی تفاوت های کلیدی وجود دارد که باید در نظر گرفت. جدول زیر به طور خلاصه این تفاوت ها را نشان می دهد و مقایسه ای سریع و آسان را ارائه می دهد تا به شما کمک کند تعیین کنید که شوفاژ برقی یا پکیج برقی برای فضای شما بهترین است.

شوفاژ های برقی

  • برای گرم کردن گاه به گاه به عنوان مثال اتاق خواب اضافی یا باغ
  • از طریق همرفت گرم می شود – فقط هوا را گرم می کند
  • کارایی کمتر – گرما به راحتی در اثر کشش از دست می رود، بنابراین برای گرم نگه داشتن فضا به انرژی بیشتری نیاز است
  • اغلب سبک تر برای حمل بهتر
  • هزینه اولیه معمولا ارزان تر است

پکیج های برقی

  • برای گرمایش اولیه به عنوان مثال آشپزخانه، اتاق نشیمن یا اتاق خواب
  • از طریق تابش و همرفت گرم می شود – هوا و همچنین اجسام اطراف را گرم می کند
  • راندمان بهتر – در سطح عمیق‌تری گرم می‌شود و گرما به این راحتی از بین نمی‌رود، بنابراین انرژی کمتری مورد نیاز است.
  • کمتر احتمال دارد هوا را مختل کند و آلرژی را تحریک کند

این جدول نشان می دهد که راندمان یکی از عوامل اصلی جداسازی شوفاژ برقی و پکیج برقی است. در جایی که پکیج های الکتریکی، مانند پکیج بوتان، برای گرمایش اولیه روزمره طراحی شده‌اند، شوفاژ‌های پانل برقی باید به عنوان افزودنی به سیستم گرمایش اصلی شما در نظر گرفته شوند. آنها یک راه عالی برای تامین گرمای اضافی در بالای گرمایش اولیه شما هستند، چه برقی باشد یا چه گازی. شوفاژ های پنلی برقی زمانی که برای گرم کردن کل خانه استفاده می شوند، کارایی چندانی ندارند. آنها می توانند شوفاژ های باغ، شوفاژ های گاراژ یا شوفاژ های اتاق خواب مهمان باشند، اما اتاق خواب یا اتاق ناهار خوری شما احتمالاً از پکیج برقی بهره بیشتری خواهد برد. این فقط به علم روشی است که آنها به شما گرما می دهند. گرمایش از طریق همرفت به طور ذاتی کارایی کمتری نسبت به گرمایش با تابش دارد.

تابش مستقیماً افراد و اشیاء را گرم می کند و در یک انتقال انرژی ساده از منبع گرما به جسم منتقل می شود. با این حال، همرفت، گرما را با گرم کردن هوا منتقل می کند. گرما ابتدا از شوفاژ به هوا و سپس از هوا به اجسام داخل اتاق منتقل می شود – که کارایی بسیار کمتری دارد. گرمایش توسط تشعشع به طور موثری افراد میانی را در فرآیند گرمایش قطع می‌کند و زمینه بسیار کمتری را برای اتلاف انرژی فراهم می‌کند. این بدان معنی است که برای گرم کردن موثر اتاق با یک شوفاژ همرفتی نسبت به یک پکیج برقی کارآمد به انرژی بسیار بیشتری نیاز دارید.

فروشگاه ۲۰۰۰

فروشگاه 2000

خب! حالا شما مالک آن هستید! امیدواریم اکنون در تمایز بین این دو اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید! برای خرید این محصولات و مشاهده دیگر محصولات بوتان، می توانید به وب سایت hc4s.shop مراجعه نمایید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up