• شناسه خبر : 71247
  • تاریخ انتشار : 13 اسفند 1401 - 11:21

طی جلسات فشرده با حضور رئیس، اعضای شورای شهر و معاونین و مدیران شهرداری بودجه خدمات شهری شهرداری اردبیل بررسی شد و هر کدام از اعضاء دیدگاه های خود را در این مورد ارائه دادند.

شورا

به گزارش شهرخوان، در جلسه امروز شورای شهر بودجه سال ۱۴۰۲ معاونت خدمات شهری شهرداری اردبیل بررسی شد.

طی جلسات فشرده با حضور رئیس، اعضای شورای شهر و معاونین و مدیران شهرداری بودجه خدمات شهری شهرداری اردبیل بررسی شد.

در این جلسه بودجه مربوط به خدمات شهری مورد بحث و بررسی قرار گرفت و هر کدام از اعضای شورای شهر نظرات خود را در خصوص هزینه و بودجه خدمات شهری بیان کردند.

جواد انصاری :

راه اندازی ایستگاه کار ویژه کارگران ساختمانی باید در ۶ ماهه اول سال آتی به اتمام برسد.

شورای شهر مصمم به ساماندهی کارگران ساختمانی هستند و برای راه اندازی ایستگاه کار بودجه تعیین میکنند

خدمات شهری علاوه بر سایر خدمات ضروری، بایستی طرح ساماندهی کارگران ساختمانی را با احداث ایستگاه کار اجرایی کند.

سلامت صفری :

در خصوص تصویب ردیف بودجه برای خرید سطل زباله ها مشکلی وجود ندارد اما جانمایی زباله دان ها باید مطالعه شود.

لازم است نقشه جانمایی زباله دان ها طراحی شود و براساس این نقشه تمامی معابر و کوچه ها مجهز به سطل زباله باشند.

زهرا قدیمی :

احداث یک واحد سوله برای انبار کردن نمک های غیر خوراکی جهت استفاده در زمستان برای برف روبی ضروری است. در سال جاری توسط اعضای شورای شهر به این امر تاکید شد اما متاسفانه تاکنون این سوله در اختیار خدمات شهری قرار نگرفته است.

از معاونت عمرانی شهرداری درخواست داریم به دلیل اینکه نمک ها خریداری شده، حیف و میل نشده و بیت المال تضییع نشود برای انبار این نمکها سوله را تحویل دهد.

در سال گذشته بیش از دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نمک غیر خوراکی توسط شهرداری خریداری شد

با توجه به کمبود بارش ها این نمک ها بدون استفاده مانده است و شهرداری شفاف بگوید تکلیف مابقی نمک ها چه خواهد شد؟ آیا شایسته است مجدد برای سال آینده نمک خریداری شود؟

بهروز اسکندرپور:

معاونت خدمات شهری شهرداری متولی پاکیزگی شهر است. این خدمات جز خدمات مطلوب شهرداری محسوب میشود. بودجه مربوط به این معاونت بایستی دقیقا بررسی شود چرا که در سال آتی باتوجه به رویداد ۲۰۲۳ میزبان گردشگران زیادی نیز در شهر خواهیم شد.

ابراهیم صفری:

پیمانکار های خدمات شهری شهرداری در خصوص تنظیفات و رفت و روب شهری باید مجهز به دستگاه های جاروب باشند تا بار مالی اضافه به شهرداری وارد نشود. نگهداری ماشین آلات مهم است و برای نگهداری بایستی بودجه مشخص تعیین شود.

سجاد محمد حسن پور:

در حال حاضر تمامی اقلام با افزایش قیمت مواجه است. نیاز است بودجه خدمات شهری برای سال آینده نسبت به سال جاری متناسب با افزایش قیمت‌ها باشد.

میرمحمد سیدهاشمی:

در راستای پیشنهاد خدمات شهری مبنی بر خرید زباله دانها برای معابرشهری موافقیم.

خدمات شهری می تواند طرح تفکیک از مبدا را با خرید سطل زباله های هوشمند اجرا کند. پارک ها و یا شورابیل میتواند به عنوان پایلوت قرارگیرند.

نباید تمامی سطل زباله های برای جانمایی در سطح شهر به یک اندازه باشد و خدمات شهری میتواند این سطلها را در ابعاد و اشکال مختلف نسبت به معابر و کوچه ها خریداری کند.

مینا نهامین :

اردبیل شهری کوچک نیست و به عنوان کلانشهر شناخته میشود. لذا لازم است توجه ویژه ای به بودجه خدمات شهری شهرداری شود. بویژه اینکه پاکیزگی شهر در رویداد گردشگری ۲۰۲۳ حائز اهمیت است.

حبیب فتحی:

ما در سال جاری مشکل سطل زباله در معابر شهری داشتیم. نمی دانیم این مشکل را از واحد خدمات شهری،فضای سبز و یا واحد زیباسازی شهرداری پیگیری کنیم. باید مشخص شود متولی سطل زباله ها در شهر کدام سازمان است و جانمایی این سطلها بصورت اصولی در تمامی معابر شهری باشد.

بهزاد عباس زاده:

پیمانکارانی که برای رفت و روب با شهرداری قرارداد می بندند بایستی مجهز به تجهیزات رفت و روب باشند.

اگر پیمانکار مجهز به تجهیزات باشد نیاز به اختصاص بودجه برای خرید به این دستگاه ها نیست. شهرداری باید پیمانکار را مجاب به تهیه تجهیزات کند و در قراردادها عینا این موضوع ذکر شود.

اصلی‌ترین وظیفه شهرداری علاوه بر توسعه عمرانی، پاکیزگی شهری است و خدمات شهری به عنوان پیشانی عملکرد شورا و شهرداری است لذا لازم است با ارزیابی دقیق‌تر لوازمات مصرفی خریداری شود و نباید در کوچه ها و محله ها در حوزه نظافت کم کاری کرد.

علیرضا غریبی:

سالیان سال است که در خصوص نگهداری و انبار نمک غیر خوراکی برای استفاده در زمستان با مشکل مواجه هستیم. احداث یک انبار و سوله برای دپوی نمک غیرخوراکی ضروری است که شهرداری باید این موضوع را در اولویت قرار دهد.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up