• شناسه خبر : 7139
  • تاریخ انتشار : 19 خرداد 1398 - 11:48

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه بروکراسی اداری مانع ترمیم وبازسازی بافت‌های فرسوده است که انتظار داریم در این زمینه تصمیمات مناسبی اتخاذ شود تا مردم از ترس این موانع به سمت ساخت و سازهای غیرقانونی سوق نیابند.

بافت فرسوده

شناسنامه‌دار شدن بافت‌های فرسوده مناطق محروم برای بازسازی 

به گزارش شهرخوان، نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی گفت: احیای بافت‌های فرسوده مناطق محروم نیازمند شناسنامه دار شدن این ابنیه است.

حمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: احیای بافت‌های فرسوده مناطق محروم نیازمند شناسنامه دار شدن این ابنیه است و متاسفانه بروکراسی اداری مانع ترمیم وبازسازی بافت‌های فرسوده است که انتظار داریم در این زمینه تصمیمات مناسبی اتخاذ شود تا مردم از ترس این موانع به سمت ساخت و سازهای غیرقانونی سوق نیابند.

وی بیان کرد: تعداد بافت‌های فرسوده کل کشور به صورت دقیق مشخص نیست که به همین دلیل نمی‌توانیم بافت‌های فرسوده را به طور جامع مشخص و شناسایی کنیم و این مسئله نیازمند آمایش جامع و کلان است تا ب توانیم در این زمینه به یک سطح مناسب و قابل قبول برسیم.

بافت فرسوده

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی گفت: علاوه بر شناسایی بافت‌های فرسوده تامین اعتبارات کافی برای ترمیم بافت‌های فرسوده نیز باید در نظر گرفته شود که این مسئله نیازمند همگرایی مسئولان و دستگاه‌های مرتبط است تا بتوانیم معضلات موجود بافت‌های فرسوده را از سر راه برداریم.

میرزاده تصریح کرد: بهتر است به جای این که برای شروع بازسازی بافت‌های فرسوده به جای اخذ هزینه‌های گزاف و عوارضات حمایت‌های لازم برای توسعه بافت‌های فرسوده در دستور کار قرار گیرد تا بتوانیم بافت‌هاب فرسوده راه به خصوص در مناطق محروم بازسازی و ترمیم کنیم.

وی بیان کرد: بی‌شک اگر به صورت واقع‌بینانه تصمیمات مناسب برای بازسازی بافت‌های فرسوده در مناطق محروم انجام داده نشود صدمات جبران‌ناپذیری به مردم وارد می شود که به همین منظور بافت‌های فرسوده باید در اولویت‌های پروژه عمرانی قرار داده شود تا بتوانیم اهداف مورد نظر در این زمینه دست یابیم.

بافت فرسودهدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up