• شناسه خبر : 7239
  • تاریخ انتشار : 20 خرداد 1398 - 10:10

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: تعمیر و عمران بقاع و امامزاده‌ها در اولویت کاری سال 1398 اوقاف استان است.

امامزاده

به گزارش شهرخوان، حجت الاسلام مهدی ستوده در سفر به شهرستان خلخال و بازدید از بقعه متبرک امامزاده سید احمد معراجی در روستای سفید آب بخش خورش رستم جنوبی شهرستان خلخال اظهار کرد: تعمیر، بهسازی و عمران بقاع و امامزاده‌ها در اولویت کاری سال ۱۳۹۸ اداره کل اوقاف استان اردبیل است.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل بقاع به قطب فرهنگی و معنوی کشور، افزود: شهرستان خلخال با دارا بودن بیش از ۶۰ درصد امامزاده‌های استان اردبیل به عنوان شاخص‌ترین قطب مذهبی استان است.

پیشرفت فیزیکی 80 درصدی بقعه متبرک خلخال

ستوده در خصوص امامزاده سید احمد معراجی گفت: کار بازسازی و عمران این بقعه متبرک که یکی از پر زائرترین بقاع متبرک جنوب استان اردبیل است از سال ۱۳۸۹ آغاز شده و اکنون در سال ۱۳۹۸ بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که دارای بخش‌های زائرسرا، شبستان زنانه، صحن اصلی حرم و محوطه می‌باشد که در فضای ۹۵۰ متر مربع در حال ساخت بوده است.

وی تصریح کرد: در بحث ساخت این بقاع که نزدیک به بخش نازک‌کاری است، باید بحث معماری اسلامی و ایرانی مورد توجه باشد که به کارشناسان حوزه ساخت و ساز و واحد مهندسی و فنی اداره کل اوقاف این مورد سفارش و تاکید شده است.

مدیرکل اوقاف استان با اشاره به اینکه این امامزاده مطهر یکی از بقاع پرزائر در سطح استان اردبیل و استان‌های همجوار است، اضافه کرد: این امامزاده سالانه علاوه بر ایام و مناسبت‌های خاص، در ایام محرم نیز پذیرای ده‌ها هزار نفر زائر از مناطق مختلف کشور است و به لحاظ اینکه مردم ضمن علاقه به ائمه اطهار و این امامزاده، نذورات کافی را به این امر اختصاص داده‌اند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up