• شناسه خبر : 7241
  • تاریخ انتشار : 20 خرداد 1398 - 10:14

مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل گفت: بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان اردبیل 30 خرداد ماه با حضور خیرین و مسئولان استان اردبیل جشنواره خیرین مدرسه‌ساز اردبیل برگزار می‌شود.

نوسازی مدرسه

به گزارش شهرخوان، دولت لطفی در آئین کلنگ‌زنی مدرسه خیرساز در سقزچی نیر اظهار کرد: بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان اردبیل بعد از برگزاری آئین‌های شهرستانی که قبل از ماه رمضان برگزار شد در حالی در سالن فدک اردبیل برگزار می‌شود که ما از تلاش‌ها و زحمات یک سال گذشته آنها در امر مدرسه‌سازی تقدیر و تجلیل خواهیم کرد.

وی از خیرین به عنوان همراهان صدیق جامعه مدرسه‌سازی و مجموعه نوسازی و تجهیز مدارس یاد کرد و گفت: اگر تلاش و همت خیرین نبود ما در مناطق مختلف به ویژه روستاهای محروم و دورافتاده قادر به ساخت مدرسه با کلیه تجهیزات و امکانات نبودیم.

مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل بیشترین نیاز استان را در امر مدرسه‌سازی مربوط به شهرهای اردبیل، پارس‌آباد و مشگین‌شهر اعلام و خاطرنشان کرد: در سایر مناطق استان به اندازه کافی و به تناسب تعداد دانش‌آموزان مدرسه احداث شده ولی همچنان در این سه شهر مدارس دو شیفته‌ای را شاهد هستیم که از خیرین انتظار می‌رود در ساخت مدارس مقطع ابتدایی و متوسطه به ویژه در شهرک‌های جدیدالاحداث تلاش کنند.

لطفی به ساخت مدرسه خیرساز در سقزچی نیر اشاره کرد و افزود: این مدرسه به همت نظری خیر مدرسه‌ساز این منطقه کلنگ‌زنی شد تا ساخت آن به انجام برسد که با این اقدام خداپسندانه 7 باب مدرسه توسط خیرین در شهرستان نیردر ماه‌های گذشته کلنگ‌زنی شده است.

وی بیان کرد: این مدرسه در 2 هزار مترمربع و زیربنای 3 هزار و 600 مترمربع در قالب 6 کلاس درس احداث شده و در این منطقه در اختیار آموزش و پرورش قرار می‌گیرد.

کانکس مدرسه

مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل تصریح کرد: تاکنون در شهرستان نیر و به همت مجمع خیرین مدرسه‌ساز 17 پروژه مدرسه‌سازی در قالب 63 کلاس درس اجرایی و عملیاتی شده که امیدواریم با تکمیل و بهره‌برداری از این فضاهای آموزشی نیاز تحصیلی نسل آینده رفع شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up