• شناسه خبر : 72813
  • تاریخ انتشار : 24 خرداد 1402 - 04:39

فرانسه یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی است.

چگونه برای تحصیل رایگان به فرانسه برویم؟

در فرانسه دانشگاه های معروف و باکیفیتی وجود دارد و در بسیاری از رشته های تحصیلی این دانشگاه ها در راس کشور قرار دارند.

برای تحصیل در فرانسه ابتدا باید یکی از زبان های رسمی فرانسه را به خوبی یاد بگیرید. سپس باید یکی از آزمون های زبان فرانسه مانند TCF، DELF یا DALF را بگذرانید و برای پذیرش در دانشگاه ها و مدارس فرانسه در فرانسه نمره رضایت بخشی بگیرید.

پس از تسلط کامل به زبان فرانسه و کسب نمره قابل قبول در آزمون زبان فرانسه. شما باید برای دانشگاه فرانسه اقدام کنید. به همین دلیل می توانید از طریق وب سایت هایی مانند CampusFrance به جستجوی دانشگاه های فرانسه بپردازید.

در این مرحله باید مدارک لازم را جمع آوری و به همراه فرم درخواست و سایر مدارک به دانشگاه های مربوطه ارسال کنید. مدارک مورد نیاز شامل مدرک، رزومه، مقالات تحقیقاتی، توصیه نامه ها و مدارک امتحانات قبلی است.

در صورت موفقیت در اخذ پذیرش از دانشگاه های فرانسه، می توانید برای ویزای تحصیلی اقدام کنید. پس از گرفتن ویزای تحصیلی می توانید به فرانسه رفته و تحصیل خود را شروع کنید.

تحصیل در فرانسه

شرایط تحصیل رایگان در فرانسه چیست

دانشگاه های دولتی فرانسه به دانشجویان بین المللی فرصت تحصیل رایگان را می دهند. اما دانشجویان برای استفاده از این فرصت باید شرایط زیر را داشته باشند:

* داشتن مدرک لیسانس (دانشجویان برای اخذ مدرک لیسانس باید حداقل 12 سال سابقه تحصیل داشته باشند)

* مدرک معتبر زبان فرانسه مانند DELF یا DALF داشته باشید. به طور کلی برای تحصیل در دانشگاه های فرانسه، دانشجویان باید حداقل سطح B2 زبان فرانسه را داشته باشند.

* برخی از دانشگاه ها همچنین ممکن است از دانشجویان بخواهند که به زبان انگلیسی مسلط باشند، به خصوص اگر دانشگاه دوره هایی را به زبان انگلیسی ارائه می دهد.

* هزینه های زندگی در فرانسه به عنوان یک دانشجوی بین المللی.

تمام مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه های فرانسه را ارسال کنید.

برخی از دانشگاه ها ممکن است با دانشجویان بین المللی مصاحبه آنلاین انجام دهند تا سطح زبان و توانایی آنها را در موضوعات تحصیلی مورد نیاز ارزیابی کنند.

لازم به ذکر است که برخی از رشته های تحصیلی در دانشگاه های فرانسه به صورت رایگان ارائه نمی شوند، به عنوان مثال برخی از رشته های کارشناسی ارشد و دکتری PhD  در برخی از رشته های تحصیلی ممکن است با نام “Frais d” “Inscription” ارائه شود. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

https://malekpourmie.net/%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%87/

شرایط تحصیل رایگان در فرانسه

بورسیه های تحصیلی برای تحصیل رایگان در فرانسه

در فرانسه، بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه های دولتی و خصوصی در دسترس است. بورسیه ها را می توان به طور کلی یا جزئی برای پوشش هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویی اعطا کرد. برخی از بورسیه های مهم در فرانسه عبارتند از:

بورسیه ایفل:

این بورسیه به دانشجویان بین المللی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تعلق می گیرد و هزینه های تحصیل، اقامت و زندگی را پوشش می دهد.

بورسیه های دانشگاه Paris-Saclay:

بورسیه های تحصیلی به دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی، دانشگاه ها و دانشگاه ها مانند École Normale Supérieure Paris-Saclay، Université Paris-Saclay و CentraleSupélec اعطا می شود.

بورسیه اراسموس:

این بورسیه ها به دانشجویان بین المللی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه هایی مانند دانشگاه پاریس-ساکلی، دانشگاه پاریس 1 پانتهئون-سوربن، École des Ponts ParisTech و دانشگاه Paris-Est اعطا می شود. Créteil اعطا شد.

بورسیه های Emile Boutmy

: این بورسیه ها به دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در Sciences Po Paris ارائه می شود.

لازم به ذکر است که شرایط بورسیه های مختلف ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد و برخی از این بورسیه ها محدود به رشته های تحصیلی خاصی باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه تحصیلی در فرانسه بمی توانید به سایت زیر مراجعه کنید:

https://malekpourmie.net/

 

کدام دانشگاه ها شرایط تحصیل رایگان را در فرانسه دارند

در فرانسه، بسیاری از دانشگاه های دولتی  به دانشجویان بین المللی شهریه رایگان ارائه می دهند. در زیر تعدادی از دانشگاه های معروف فرانسه با شرایط تحصیل رایگان آورده شده است:

دانشگاه های پاریس سود: دانشگاه های ساد پاریس

دانشگاه پاریس دیدرو: دانشگاه پاریس دیدرو

دانشگاه پاریس VII: دانشگاه پاریس 7 دیدرو

Inyuvesi yaseParis VIII: دانشگاه پاریس 8 Vincennes-Saint-Denis

دانشگاه پاریس نهم: دانشگاه پاریس دوفین

دانشگاه اورسی: Université d’Orsay

دانشگاه گرنوبل: دانشگاه گرنوبل آلپ

Univerza v Toulouse: Toulouse III University – Paul Sabatier

دانشگاه های نانت: دانشگاه های نانت

دانشگاه لیون: دانشگاه لیون

لازم به ذکر است که این لیست کامل نیست و بسیاری از دانشگاه های دیگر فرانسه نیز شرایط تحصیل رایگان را دارند. برای اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه های فرانسه و شرایط تحصیل آنها می توانید به صفحه پردیس فرانسه مراجعه کنید.

پاریس فرانسه

هزینه تحصیل و زندگی در فرانسه

هزینه تحصیل و زندگی در فرانسه بسته به شهری که دانشجو در آن تحصیل می کند و نوع اقامت و خدماتی که دانشجو انتخاب می کند متفاوت است. اما در کل برای دانشجویان بین المللی هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه عبارتند از:

هزینه های تحصیل:

هزینه های تحصیل در دانشگاه های فرانسه برای دانشجویان بین المللی می تواند متفاوت باشد، اما برای اکثر رشته ها، هزینه های تحصیل از 170 تا 400 یورو در سال متغیر است.

قیمت املاک و مستغلات:

قیمت املاک در فرانسه بسته به شهر و نوع ملک متفاوت است. اگر در یک آپارتمان یک خوابه زندگی می کنید، هزینه آن حدود 200 تا 400 یورو در ماه است. اما اجاره خانه یا آپارتمان بین 600 تا 1500 یورو در ماه است.

هزینه غذا:

هزینه غذا در فرانسه بسته به نوع رستوران و غذایی که انتخاب می کنید متفاوت است. برای دانشجویان، هزینه غذا از 400 تا 600 یورو در ماه متغیر است.

هزینه های حمل و نقل:

هزینه های حمل و نقل در فرانسه بسته به شهر و نوع حمل و نقل متفاوت است. برای استفاده از حمل و نقل عمومی، هزینه ها بین 50 تا 80 یورو در ماه است.

هزینه بیمه:

دانشجویان بین المللی اغلب ملزم به درخواست بیمه درمانی هستند. هزینه بیمه درمانی بین 200 تا 500 یورو در سال است.

لازم به ذکر است که این هزینه ها برای هر دانشجوی بین المللی متفاوت است و ممکن است با توجه به شرایط و نیازهای فردی آنها متفاوت باشد. همچنین، برخی از دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی ممکن است خدمات مالی و بورس تحصیلی را به دانشجویان بین المللی ارائه دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر، بهتر است با دانشگاهی که می خواهید در آن تحصیل کنید تماس بگیرید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up