• شناسه خبر : 72984
  • تاریخ انتشار : 07 تیر 1402 - 05:40

کولرگازی یک دستگاه خنک کننده است که برای خنک کردن هوای داخل فضا های کوچک تر مانند اتاق ها، آپارتمان ها و منازل استفاده می شود. 

کولرگازی در مقایسه با دستگاه های خنک کننده دیگر هزینه کمتری دارد و در مصرف انرژی صرفه جویی می کند. با  وجود تمام ویژگی ها و کاربرد هایی که این دستگاه دارد، گاهی اوقات ممکن است با مشکلاتی رو به رو شود.

یکی از این مشکلات خاموش شدن دستگاه به طور ناگهانی می باشد یا خود به خود می باشد که در این مطلب قصد داریم به برسی آن بپردازیم.

چرا کولرگازی خود به خود خاموش می شود؟

دلایل خاموش شدن خود به خود کولر گازی ممکن است متنوع باشد. در ادامه به برخی از دلایل رایج این مسئله اشاره می‌کنیم.

1.    مشکل در سیستم برق رسانی

مشکل در شبکه برق رسانی یا قطع شدن برق ممکن است باعث خاموش شدن خود به خود کولر گازی شود.

2.    مشکل در فشار گاز

کمبود یا افزایش فشار گاز در سیستم خنک کننده ممکن است باعث خاموش شدن خودکار کولر گازی شود.

3.    نقص در سیستم کنترل و مانیتورینگ

اگر سیستم کنترل و مانیتورینگ کولر گازی خراب شود، ممکن است باعث خاموش شدن خود به خود دستگاه شود.

4.    مشکل در قطعات داخلی دستگاه

مشکل در قطعات داخلی کولر گازی مانند کمپرسور، ولو و یا فن ممکن است باعث خاموش شدن خود به خود دستگاه شود.

کولر

5.    نقص در ترموستات

ترموستات در کنترل دمای داخلی کولر گازی نقش مهمی را ایفا می‌کند. اگر ترموستات خراب شود، ممکن است باعث خاموش شدن خود به خود دستگاه شود.

6.    تابع خودکار محافظت از دستگاه

برخی از مدل‌ های کولر گازی، توابع خودکاری دارند که به منظور کاهش مصرف انرژی، جلوگیری از بروز مشکلات در سیستم و یا در صورت عدم تشخیص حضور افراد در اتاق، فعال می‌شوند و دستگاه را به صورت خودکار خاموش می کنند.

7.    دمای هوا

برخی از دستگاه های کولرگازی با داشتن سنسور های دمای هوا، میزان دمای هوا را اندازه گیری می کنند و در صورتی که دمای هوای محیط پایین تر از حداقل مقدار تنظیم شده باشد، دستگاه خاموش می شود تا جلوی یخ زدن مبدل حرارتی و آسیب دیدن دستگاه را بگیرد.

8.    عدم تعمیر و نگهداری مناسب

هر دستگاهی نیاز به تعمیر و نگهداری مناسب دارد و در صورتی که تعمیرات و نگهداری مناسبی انجام نشود، باعث مشکلاتی مانند خاموش شدن خود به خود دستگاه می شود.

جلوگیری از خاموش شدن خود به خود کولرگازی

برای جلوگیری از خاموشی خود به خود کولرگازی، می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

1.    نگهداری منظم

بهتر است دستگاه را به طور منظم نگهداری کنید و تمیز کنید. برای این کار، می توانید از قطعاتی مانند فیلتر هوا و مبدل حرارتی شروع کنید. همچنین، در صورت نیاز به تعمیرات، بهتر است توسط تکنسین متخصص انجام شود.

2.    استفاده از فیلتر هوا

استفاده از فیلتر هوا به کاهش ورود ذرات گرد و غبار و سایر آلودگی ها به دستگاه کمک می کند و باعث جلوگیری از خاموشی خود به خود دستگاه می شود.

به طور کلی، دلایل خاموش شدن خود به خود کولرگازی ممکن است به علت مشکلات فنی و یا به منظور جلوگیری از آسیب دیدن دستگاه باشد. در صورتی که خاموشی خود به خود دستگاه به صورت مداوم اتفاق می افتد، بهتر است دستگاه شما توسط یک تکنسین متخصص بررسی شود.
برای تعمیر کولر گازی سامسونگ در مشهد ، با سامان سرویس تماس بگیرید تا در کمترین زمان نسبت به اعزام تکنسین به محل اقدام شود. 09152066168دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up