• شناسه خبر : 73697
  • تاریخ انتشار : 13 شهریور 1402 - 10:25

بلیت پروازهای اربعین با قیمت ۲.۵ میلیون تومان و در ایام خاص و ۴ میلیون تومان مصوب است.

فرودگاه هواپیما

سخنگوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران درباره فروش بلیت اربعین ۱۴۰۲ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران بالاتر از قیمت‌های مصوب اظهار کرد: ایران‌ایر هیچ گونه بلیتی در هیچ مرجعی به جز وبسایت هما عرضه نمی‌کند و اگر بلیت ایران‌ایر در سایت دیگری عرضه شده، «فیک» است.

وی ادامه داد: بعضا گزارش‌هایی دریافت شده که آژانسی برای فردی درخواست بلیت کرده است. هما در هیچ یک از سایت‌های معتبر فروش بلیت،‌ فروش ندارد و هیچ‌کس حق خرید بلیت حتی یک ریال بالاتر از نرخ‌های مصوب را ندارد.

سخنگوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت:‌ اینها مجموعه‌هایی هستند که سودجویی می‌کنند. بلیت پروازهای هما در اختیار شرکت چارترکننده یا مرجع فروش دیگری به‌جز ایران‌ایر نیست و قویاً این مسئله را تکذیب می‌کنیم.

‌اگر فردی بلیت اربعین را از مرجع دیگری خریداری کند،‌ تخلف محرز است. دستگاه‌های نظارتی در حال پایش هستند و هما نیز این مسئله را پایش و بررسی می‌کند.

از مردم می‌خواهیم بلیت پروازهای اربعین را با قیمت ۲.۵ میلیون تومان در ایام خاص و ۴ میلیون تومان مصوب، بلیت را خریداری نکند.

بطبق بخشنامه سازمان هواپیمایی کشوری ایرلاین‌هایی که وب‌سایت فروش دارند حق فروش بلیت اربعین غیر از مرجع و وب‌سایت را ندارند.

فروش بلیت پروازهای اربعین آغاز شده و شرکت‌های هواپیمایی باید از سایت رسمی فروش خود نسبت به فروش بلیت اربعین اقدام کنند.

در این راستا سازمان هواپیمایی کشوری، در اطلاعیه‌ پروازهای اربعین اعلام کرد: حضور زائران در پروازهای رفت از ایران در فرودگاه سه ساعت قبل از پرواز جهت انجام تشریفات اداری، گذرنامه، پرداخت خروجی، دریافت ارز مسافرتی و… الزامی است. گیت خروج مسافرین در پروازهای خارجی یک ساعت قبل از پرواز بسته خواهد شد.

حضور مسافران جهت پروازهای برگشت از فرودگاه‌های نجف و بغداد پنج ساعت قبل از پرواز الزامی است. با توجه به انجام دو مرحله بازرسی (خودرو و مسافر) و صف‌های طویل ایجادشده در مسیر، لازم است زائران با در دست داشتن بلیت و گذرنامه زمان حضور خود در فرودگاه را مدیریت کنند.

پیشنهاد می‌شود زائران بلیت پروازهای رفت و برگشت خود را در ایران تهیه کنند؛ بلیت در فرودگاه‌های کشور عراق یا پای پرواز صرفا به‌صورت دلاری فروخته می‌شود.

لازم است زائران بلیت پرواز اربعین خود را از دفاتر فروش بلیت شرکت‌های هواپیمایی معتبر نظیر الی گشت ، سیوان دشت و … خرید کنند و هنگام خرید شماره همراه در دسترس خود را ارائه کنند تا هرگونه تغییر در ساعت پرواز یا تاخیر احتمالی را شخصا دریافت کنند

در گذشته نیز به دلیل مقابله با گران فروشان فروش بلیط هوایی به کیش چارتری ممنوع شده بود که به تازگی این ممنوعیت لغو گردید و شما میتوانید با آفر تور کیش سفری ارزان و خاطره انگیز رو تجربه کنید،این موضوع نیز در حال حاظر برای بلیط های عراق اتفاق افتاده و دلیل این حساسیت مسئولین میتواند برای مقابله با گران فروشی دلال های این حوضه باشد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up