• شناسه خبر : 74851
  • تاریخ انتشار : 21 بهمن 1402 - 05:25

بیل های مکانیکی ماشین آلاتی هستند که می توانند 15 یا 20 تن یا بیشتر وزن داشته باشند.

R13K 720

مینی بیل مکانیکی یک دستگاه نیوه سنگین و مکانیزه است که برای حفاری و حمل و نقل مواد سنگین استفاده می شود. این دستگاه معمولاً برای پروژه های ساخت و ساز، راه سازی، معدن و سایر صنایع استفاده می شود. انواع مختلفی از مینی بیل ها وجود دارند که بر اساس اندازه، قدرت و قابلیت های مختلف متفاوت می باشند. در این مطلب به بررسی این وسیله خواهیم پرداخت و شما را با نحوه خرید آن آشنا خواهیم کرد پس تا آخر ما را همراهی کنید.

معرفی مینی بیل مکانیکی

بیل های مکانیکی ماشین آلاتی هستند که می توانند 15 یا 20 تن یا بیشتر وزن داشته باشند و از آنها تحت عنوان غول های کارگاه های ساختمانی یاد می شود که حداکثر قدرت حفاری برخوردارند. خواهر یا برادر کوچکتر این ماشین آلات مینی بیل مکانیکی است که اندازه و توانایی کمتری برخوردارند اما با تطبیق پذیری بالا این کمبود را جبران می کنند.

مینی بیل مکانیکی که به عنوان بیل مکانیکی کوچک نیز شناخته می شود برای پروژه های محوطه سازی کوچک یا متوسط، حفاری و تخریب مناسب است. تعداد زیادی از تجهیزات به این وسیله متصل می شوند که کاربرد آنها را بیشتر می کنند.

مزایای استفاده از مینی بیل مکانیکی

مینی بیل مکانیکی به دلیل تطبیق پذیری و هیدرولیک پیشرفته ای که به آنها قدرت بیشتری می دهد اغلب در کارهای ساختمانی استفاده می شود. وزن آنها نسبت به بیل مکانیکی کوچک تر است و فشار کمتری به زمین وارد می کنند. اندازه جمع و جور آنها به آنها اجازه می دهد تا در مکان هایی مانور دهند که بیل مکانیکی بزرگ و حتی لودرهای زنجیری در دسترسی به آن مشکل دارند، و آنها را برای کارگاه های کوچک، باریک یا شلوغ ایده آل می کند.

از مزایای استفاده از مینی بیل مکانیکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کوچک و جمع و جور و در عین حال قدرتمند
  • قدرت چرخش زیاد برای فضاهای کاری تنگ
  • مناسب برای جاده سازی در کوهستان ها و مکان های صعب العبور

از آنجایی که مینی بیل مکانیکی دارای یک بازو است در فضاهای تنگ تر کارایی زیادی دارند. این مینی بیل برای کار در بین ساختمان‌ها و فضاهای کوچک ایده آل است چون امکان مانور بیشتری را دارند و این باعث می شود تا کارهای حفاری، تخریب و خاکبرداری را انجام دهد.

مینی بیل مکانیکی اغلب دارای چرخ است و این مساله استفاده از آن برای زمین های مرطوب و گل آلود را بر خلاف نمونه های زنجیری مناسب تر می کند. کوچکترین مینی بیل مکانیکی دارای عرض مسیر 120 سانتی متری است که امکان دسترسی به هر فضایی را فراهم می کند همچنین یدک کشی با یک گیره معمولی، تریلر و پیکاپ ¾ تنی برای اکثر مدل های مینی بیل مکانیکی آسان است.

کاربردهای مینی بیل مکانیکی

با مینی بیل مکانیکی چه کاری می توان انجام داد؟ این بستگی به اندازه دستگاه دارد. به طور کلی، از این ماشین ها برای حفاری، ترانشه برداری، دپو، تسطیح، دانه بندی و حتی حفاری استفاده می شود.

وقتی صحبت از حفاری می شود، یک مینی بیل مکانیکی می تواند حفره ای به عمق 4 تا 6 متر حفاری کند و این توانایی بالای آن را برای حفاری نشان می دهد..

این وسیله در برخی نمونه های آن می تواند کارهایی را که به قدرت بیشتری نیاز دارند مانند ترانشه های عمیق تر، تخریب یا جابجایی خاک برای ایجاد استخرها را انجام دهد.

R13K 722

نمونه هایی از پروژه هایی که یک مینی بیل مکانیکی می تواند به شما در انجام آن کمک کند عبارتند از:

حفر استخر و جکوزی: مینی بیل مکانیکی راه حل مناسبی برای حفاری استخرهای داخل زمین یا جکوزی ها حتی در کوچکترین حیاط خلوت است. قدرت مانور و قدرت این دستگاه، همراه با هندلینگ دقیق، آن را به ماشینی مناسب برای کارهای ساختمانی تبدیل کرده است.

تعمیر خطوط فاضلاب: مینی بیل مکانیکی به اپراتورها این امکان را می دهد که هنگام تعمیر خطوط فاضلاب به طور مؤثر خاک را جابجا کنند و همچنین در نقاط تنگ نزدیک سازه قرار بگیرند. پس از اتمام تعمیر، از آنها برای تسطیح محوطه با استفاده از یک ضمیمه مانند تیغه بولدوزر استفاده می شود.

 کاشت یا کندن درخت: یک مینی بیل مکانیکی می تواند به سرعت گودال هایی را برای غرس درختان حفر کند و سپس روی ریشه را پر کند. این ماشین با اتصالات مناسب می تواند درختان بزرگتر را از ریشه درآورد و با ضمیمه چنگال مانند این کار را انجام می دهد.

تخریب سازه های کوچک: انبارها، سوله ها یا سایر سازه ها را می توان با استفاده از مینی بیل مکانیکی تخریب کرد همچنین می توان از این دستگاه برای بارگیری زباله ها در پشت تریلر برای دفع استفاده کرد.

حفاری برای نصب پایه، زهکشی یا محوطه سازی: مینی بیل مکانیکی با استفاده از ضمیمه حلزونی می تواند به راحتی در خاک یا بتن برای نصب پایه های حصار، تابلوهای راهنما یا درختان حفاری کند.

چه اتصالاتی برای مینی بیل مکانیکی موجود است؟

طیف گسترده ای از اتصالات تطبیق پذیری مینی بیل مکانیکی را افزایش می دهد. این ضمیمه ها از تیغه ها و باک های مختلف گرفته تا مارپیچ ها، صفحات فشرده ساز، چکش های هیدرولیک و شکافنده ها متفاوت است. کنترل‌های نصب ‌شده در کابین این وسیله امکان تسلط بیشتر را بر این ضمایم و تجهیزات فراهم می‌کنند.

تیغه های متصل شونده به مینی بیل می توانند مستقیم یا زاویه دار باشند. تیغه های مستقیم سطوح ناهموار را صاف می کنند و تیغه های زاویه دار به اپراتورها اجازه می دهند تا سطوح با میزان شیب متفاوت ایجاد کنند.

انواع مختلف بازو برای ایم وسیله قابلیت های مینی بیل مکانیکی را تغییر می دهد. بازوی استاندارد حداکثر نیروی شکست و قابلیت بلند کردن را فراهم می کند. بازوهای بلند ارتفاع تخلیه بیشتری دارند و می‌توانند به مکان دورتری برسند و به اپراتور اجازه می‌دهند بدون تغییر موقعیت دستگاه، کارهای بیشتری را انجام دهند. این بازوها اغلب برای حفر پایه و ترانشه های تاسیساتی استفاده می شوند همچنین عمق حفاری را افزایش می دهند.

R13K 722

سخن آخر

برای کسانی که در کارهای عمرانی و ساختمانی فعالیت می کنند و به خصوص پیمانکاران ساختمانی و حتی کسانی که خدمات کشاورزی را برای زمین ها انجام می دهند داشتن مینی بیل مکانیکی بسیار لازم است و سایت بابکت طوس افتخار دارد که انواع مختلف این وسیله با ارزش را عرضه می کند تا نیاز شما را تامین نماید.

شما می توانید از طریق این وب سایت اطلاعات کامل تری در مورد انواع مدل های این ماشین به دست آورید و قبل از خرید از مشاوره ما در مورد آن استفاده کنید. منتظر تماس شما برای سفارش این محصول هستیم و در کلیه ساعات شبانه روز به هر نوع پاسخگو سوالات شما خواهیم بود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up