• شناسه خبر : 7487
  • تاریخ انتشار : 23 خرداد 1398 - 05:42

فیبرهای غذایی فواید زیادی برای حفظ سلامتی انسان و جلوگیری از بیماری ها دارند و به همین جهت امروزه نقش به سزایی در رژیم های درمانی و پزشکی ایفا می کنند.

سبزی

 

سبزی و میوه های مختلف مانند اسفناج، نخود فرنگی، بروکلی و کاهو را هرکز از یاد نبرید. این سبزی های خوشمزه در عین حال با فواید فراوان می توانند گزینه های خوبی برای مکمل های غذایی باشند.

فیبرهای غذایی در میوه‌جات، سبزیجات، بقولات و دانه‌های کامل یافت می‌شوند که فراهم کننده‌ی ریزمغذی‌ها و ترکیبات غیرمغذی مانند آنتی اکسیدان‌ها، فیتواستروژن‌ها هستند که اهمیت فراوانی برای سلامتی انسان دارند.

فیبرهای غذایی بخشی از گیاهان هستند که توسط آنزیم های موجود در دستگاه گوارش انسان قابل هضم نمی باشند.

 

اسفناج

فیبرهای غذایی فواید زیادی برای حفظ سلامتی انسان و جلوگیری از بیماری ها دارند و به همین جهت امروزه نقش به سزایی در رژیم های درمانی و پزشکی ایفا می کنند.

اولین راه برای رسیدن به میزان بالایی از فیبر خوراکی استفاده از غلات است. این مواد شامل ماکارونی، برنج و نان و… از بهترین راه های وارد کردن فیبر به داخل بدن است. این مواد را بهتر است به صورت هفته ای حداقل یکبار در رژیم غذایی داشته باشید. غلات بیشترین و بهترین میزان فیبر را در میان دیگر مواد غذایی داراهستند.

 

معده

سبزی و میوه های مختلف مانند اسفناج، نخود فرنگی، بروکلی و کاهو را هرکز از یاد نبرید. این سبزی های خوشمزه در عین حال با فواید فراوان می توانند گزینه های خوبی برای مکمل های غذایی باشند. شما همچنین زمانی بهترین نتیجه را از این خوراکی ها می گیرید که از سبزی در کنار دیگر مواد خوراکی استفاده کنید.

حبوبات نیز می توانند برای شما بسیار خوب باشند که درمیان همه آن ها بهتر است لوبیا را انتخاب کنید. لوبیا با داشتن میزان زیادی پروتئین می تواند یک غذای کامل باشد پس به هر نحو از آن استفاده کنید. پخته شده، آبپز و … راه های درست کردن لوبیا برای رسیدن به بالاترین میزان فیبر آن است.

 

حبوبات

فیبر را می توانید در تنقلات نیز پیدا کنید. آجیل هایی مانند گردو، بادام و … از بهترین تنقلات فیبردار هستند. استفاده روزانه 10 بادام و گردو می تواند نیاز 30 گرمی فیبر روزانه شما را تامین کند. این مقدار را همچنین می توانید با خوردن چند واحد میوه نیز بدست اورید.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up