• شناسه خبر : 7595
  • تاریخ انتشار : 25 خرداد 1398 - 12:40

عضو شورای شهر اردبیل گفت: در کشور سال‌هاست که موضوع مدیریت یکپارچه شهری پیگیری می‌شود اما امیدواریم در این مقطع حساس و مهم بالاخره تکلیف این موضوع مشخص شود تا شوراها و شهرداری‌ها با کمترین هزینه بیشترین کارآمدی را از خود نشان دهند.

یعقوب هاشمی

 

به گزارش شهرخوان، عضو شورای شهر اردبیل با بیان اینکه عده‌ای می‌خواهند ناکارآمدی شوراها را بزرگنمایی کرده و از آن به عنوان نقطه انحلال شوراها یاد کنند، تصریح کرد: برخلاف این اظهارنظرها و تفکرات با اجرایی شدن مدیریت یکپارچه شهری به ویژه در حوزه خدمات‌رسانی آب، برق و گاز رضایت مردم نیز به خوبی فراهم می‌آید.

عضو شورای شهر اردبیل به فعالیت شرکت‌های خدماتی در مجموعه شهرداری‌ها برای رفت و روب و ایجاد و توسعه فضای سبز اشاره کرد و افزود: آنچه که در این زمینه قابل تامل به نظر می‌رسد دخالت شهرداری‌ها در بکارگیری نیرو از سوی این شرکت‌های خدماتی است که زمینه دست و پا گیری بیشتر را برای آنها فراهم می‌آورد.

هاشمی بیان کرد: ضرورت دارد با نظارت و رصد دقیق سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و معاونت عمرانی عملکرد این شرکت‌ها مورد رصد و بررسی قرار گرفته و جلوی دخالت‌های بی‌مورد شهرداری‌ها در جذب نیروها و توصیه‌پذیری رفع شود.

وی به ابطال برخی از مصوبات و تعرفه‌های شورا در دیوان عدالت اداری اشاره کرد و گفت: در این زمینه باید مسایل فنی و تخصصی مورد توجه قرار گیرد تا به صورت مکرر و مستمر شاهد ابطال این تعرفه‌ها و مصوبات نباشیم.

هاشمی ضرورت بروزرسانی طرح‌های تفصیلی در شهرها و طرح‌های هادی در روستاها را یادآور شد و اظهار کرد: ما با متدها و روش‌های دهه‌های قبل نمی‌توانیم این طرح‌ها را عملیاتی و اجرایی کنیم.

رئیس شورای اسلامی استان اردبیل به پرداخت نشدن حق‌الزحمه جلسات برای شوراهای شهرستان و استان اشاره کرد و گفت: این حق‌الزحمه‌ها اگر هم پرداخت می‌شود بسیار ناچیز است که امیدواریم به رغم سختگیری دستگاه‌های نظارتی معاونت عمرانی وزارت کشور در این زمینه در احترام به ارزش کار اعضای شورای شهر حق‌الزحمه‌ها و حق‌الجلسات اعضای شوراها را به شکل شایسته پرداخت کنند.

هاشمی ضرورت نظارت بر کیفیت اجرای پروژه‌ها را از سوی دستگاه‌های اجرایی استان به ویژه معاونت عمرانی استانداری اردبیل یادآور شد و تصریح کرد: امیدواریم با توجه به دغدغه کارگران بدهی شهرداری‌ها به تامین اجتماعی از بابت چهار درصد رفع شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up