• شناسه خبر : 7609
  • تاریخ انتشار : 25 خرداد 1398 - 01:43

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: اردبیل در گذر از دهه سوم استان شدن خود همچنان با مشکلات زیرساختی و عمرانی روبروست و از نبود این زیرساخت‌ها رنج می‌برد.

صدیف بدری

لایحه خدمات کشوری مشمول پرسنل شهرداری هم می‌شود

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه خدمات کشوری در مجلس در حال بررسی است که براساس مصوبه کمیسیون تخصصی پرسنل شهرداری نیز مشمول این لایحه خواهند شد.

صدیف بدری در جلسه تکریم و معارفه معاون امور عمرانی استاندار اردبیل با قدردانی از مدیریت امور مالیاتی استان در کمک و همراهی شهرداری‌ها برای تامین منابع مالی و رفع دغدغه‌های شهرداری‌ها اظهار کرد: اردبیل در گذر از دهه سوم استان شدن خود همچنان با مشکلات زیرساختی و عمرانی روبروست و از نبود این زیرساخت‌ها رنج می‌برد.

وی این استان را نیازمند نگاه ویژه با تبعیض مثبت در قیاس با سایر استان‌ها دانست و خاطرنشان کرد: باید در مسیر توسعه متوازن گام برداشت چرا که استان اردبیل همچنان از منظر برخورداری از بزرگراه در ردیف استان سی‌ام کشور قرار دارد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تلفات جاده‌ای در این استان را بالا و اسفناک خواند و گفت: با پیگیری استاندار اردبیل و تلاش نمایندگان استان در مجلس در دو سال گذشته ردیف‌های اعتباری ویژه برای احداث بزرگراه در نظر گرفته شده است که از جمله آن اتصال نیر به بزرگراه سراب – بستان‌آباد، اردبیل – سرچم، نمین – آستارا، سه راهی سربند به پارس‌آباد، لنگان به گرمی و اتصال به بیله‌سوار و …. است.

 

پروژه احداث جاده و بزرگراه

بدری از پیگیری برای اختصاص اعتبار ویژه برای اجرایی شدن پروژه فاضلاب اردبیل – نمین و تامین آب شرب اردبیل از یامچی خبر داد و بیان کرد: برای راه آهن اردبیل از فاینانس داخلی سالانه 250 میلیارد تومان منابع در نظر گرفته شده که این مبلغ علاوه بر منابع دولتی اختصاص یافته به این پروژه است.

افزایش 35 درصدی اعتبارات عمرانی اردبیل

وی ادامه داد: در سه سال گذشته اعتبارات عمرانی کشور 62 هزار میلیارد تومان ثابت مانده اما به رغم این منابع ثابت مانده اعتبارات عمرانی استان اردبیل هر سال 35 درصد افزایش نشان می‌دهد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس سفر رئیس جمهور به استان اردبیل را فرصتی مناسب در جذب منابع خاص توسعه‌ای این استان اعلام کرد و گفت: شهرداری‌ها و دهیاری‌ها انتظار دارند ماحصل این سفر پرداخت نقدی تا آخر خرداد به حساب شهرداری‌ها از محل عوارض ارزش افزوده سوخت و همچنین تامین قیر رایگان برای شهرداری‌ها و دهیاری‌ها باشد تا در فرصت محدود فصل کاری بتوان به پروژه‌های تعریف شده جامه عمل پوشاند.

بدری افزود: ما از طرح درآمد پایدار شهرداری‌ها در مجلس حمایت کردیم تا سهم شهرداری‌ها از محل ارزش افزوده تا 50 درصد افزایش یابد که امیدواریم هم از این محل و هم جرایم راهنمایی و رانندگی به حساب شهرداری‌ها منابع اعتباری واریز شود.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up