• شناسه خبر : 7613
  • تاریخ انتشار : 25 خرداد 1398 - 01:05

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل با اشاره به اینکه هوشمندسازی جاده ها را در دستور کار خود قرار دادیم، گفت: این سامانه با هدف جلوگیری از شیارافتادگی و تخریب جاده نصب می شود و قابلیت برداشت سرعت تمامی وسایل نقلیه عبوری و شناسایی سرعت های غیرمجاز را نیز دارد.

علی رحمتی

بهره برداری سامانه توزین در حرکت در جاده اردبیل- سرچم 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل از نصب سامانه توزین در حال حرکت در محور اردبیل- خلخال به عنوان یکی از پرترددترین جاده های استان خبر داد.

علی رحمتی در بازدید از مراحل نصب این سامانه اظهار داشت: بعد از نصب سامانه در محور اردبیل- آستارا سه راهی فرودگاه دومین سامانه نرسیده به پاسگاه جاده اردبیل- خلخال نصب شده است.

وی در خصوص قابلیت های این سامانه گفت: سامانه توزین حین حرکت جهت برداشت بار تمامی خودروهای عبوری و شناسایی وزن های غیرمجاز و اعلام به پاسگاه پلیس راه نصب می شود.

 

دوربین کنترل سرعت

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل با بیان اینکه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل هوشمندسازی جاده ها را در دستور کار خود قرار داده تصریح کرد: این سامانه با هدف جلوگیری از شیارافتادگی و تخریب جاده نصب می شود و قابلیت برداشت سرعت تمامی وسایل نقلیه عبوری و شناسایی سرعت های غیرمجاز را نیز دارد.

رحمتی با اشاره به اینکه اعتبار بهره برداری از این پروژه با سه سال هزینه پشتیبانی و نگه داری بیش از 10 میلیارد ریال است، افزود: قابلیت دیگر این سامانه برداشت و ثبت پلاک تمامی خودروهای عبوری است.

وی گفت : هم اکنون 66 دوربین ثبت تخلف عبور و مرور آنلاین ، نظارت تصویری و 64 سامانه تردد شمار در محورهای مواصلاتی استان فعال است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up