• شناسه خبر : 7653
  • تاریخ انتشار : 26 خرداد 1398 - 10:10

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: در حال حاضر که ما پروژه‌های فعال نیمه تمام متعددی را داریم، آغاز پروژه جاده اردبیل – لوشان منطقی نیست اما در آینده می‌توان روی آن سرمایه‌گذاری کرد و بهره‌مندی از این نعمت را به مردم استان هدیه کرد.

محبوب حیدری

به گزارش شهرخوان، محبوب حیدری در گفت‌وگو با خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: جاده اردبیل – لوشان در صورت تحقق قطعاً تحول عظیمی در استان به وجود خواهد آورد و اگر امروز انتخاب اولویتی برای تحقق پروژه‌ای را به من محول کنند، حتماً این جاده را در اولویت کاری خود قرار خواهم داد.

وی افزود: این جاده جدای اینکه مزایایی همچون اتصال به مرکز کشور و البته مسافت کمتر را در پی دارد، از مزیتی چون آب‌وهوا و مسیر بسیار زیبا و بی‌نظیر بهره‌مند است؛ بدین ترتیب در صورت تحقق این مهم شاهد تحویل عظیمی در استان اردبیل خواهیم بود.

هزینه اجرای پروژه لوشان با شرایط فعلی عملاً منتفی است

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل تصریح کرد: امکان‌سنجی و بررسی لازم در رابطه با این پروژه انجام گرفته است و هیچ مشکلی برای آغاز اجرای این پروژه به لحاظ تئوری نداریم اما مهم‌ترین مسئله هزینه اجرای این پروژه است که با شرایط فعلی عملاً منتفی است.

 

جاده

احداث و تکمیل جاده اردبیل – لوشان به بیش از ۳۰۰۰ میلیارد تومان بودجه نیاز دارد

وی ادامه داد: احداث هر کیلومتر از این جاده بیش از ۱۰ میلیارد تومان هزینه را در بر خواهد داشت یعنی با وضعیت اقتصادی موجود، احداث و تکمیل این پروژه به بیش از ۳۰۰۰ میلیارد تومان بودجه نیاز دارد و این یعنی با شرایط موجود امکان شروع و اجرای این پروژه را نخواهیم داشت.

حیدری بیان کرد: باید به این نکته توجه کرد که اجرای چنین پروژه‌های در صورتی امکان‌پذیر خواهد بود که پروژه اولویت اصلی و اول استان محسوب گردد و در حال حاضر که ما پروژه‌های فعال نیمه تمام متعددی را داریم، آغاز این پروژه منطقی نیست اما در آینده می‌توان روی آن سرمایه‌گذاری کرد و بهره‌مندی از این نعمت را به مردم استان هدیه کرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up