• شناسه خبر : 7760
  • تاریخ انتشار : 27 خرداد 1398 - 09:13

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قرار گرفتن تمامی مسیرهای مهم جاده‌ای استان در قالب ردیف بودجه سالانه کشور، گفت: در همین قالب احداث بزرگراه در مسیر اردبیل سرچم، نمین آستارا، اردبیل مغان، مشگین شهر پارس آباد و نیر سراب دارای ردیف اعتباری شده است.

پروژه احداث جاده و بزرگراه

گشوده شدن گره کور احداث راه آهن و بزرگراه ها در استان

به گزارش شهرخوان، نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: با تلاش هماهنگ نمایندگان استان در مجلس دهم و مسئولان رفع محرومیت زیر ساخت های استان مورد توجه جدی قرار گرفته و بویژه گره کور احداث راه آهن و بزرگراه ها در استان گشوده شده است.

محمد فیضی در گفت و گو مصاحبه با خبرنگاران، افزود: در ۲ سال اخیر اعتبارات خوبی برای احداث طرح راه آهن اردبیل از طریق سرمایه گذاری بانک ملی پیش بینی و جذب شده است.

وی با اشاره به پیش بینی یکهزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل منابع بودجه‌ای ملی و نیز دو هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از محل منابع مالی بانک ملی برای اجرای پروژه راه آهن میانه – اردبیل گفت: امسال نیز به اندازه همین رقم و در مجموع چهار هزار میلیارد ریال اعتبار برای این پروژه پیش بینی شده است.

پروژه احداث جاده و بزرگراه

فیضی اضافه کرد: دولت در اجرای پروژه راه آهن اردبیل ۱۸ هزار میلیارد ریال در قبال سرمایه گذاری بانک ملی متعهد و بدهکار شده و قرار است پس از بهره برداری این طرح، مبلغ مورد نظر از طرف دولت و خزانه بازپرداخت شود.

وی مطالعه و احداث طرح راه آهن اردبیل به پارس آباد را تکمیل کننده طرح ملی خط ریلی میانه- اردبیل خواند و اضافه کرد: پس از مطالعه، ردیف اعتباری برای اجرای این طرح در نظر گرفته می‌شود.

نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس یازدهم همچنین با اشاره به قرار گرفتن تمامی مسیرهای مهم جاده‌ای استان اردبیل در قالب ردیف بودجه سالانه کشور از طریق اصلاح مفادی از ردیف‌های بودجه گفت: در همین قالب احداث بزرگراه در مسیر اردبیل سرچم، نمین آستارا، اردبیل مغان، مشگین شهر پارس آباد و نیر سراب دارای ردیف اعتباری شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up