• شناسه خبر : 7762
  • تاریخ انتشار : 27 خرداد 1398 - 10:47

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: بر اساس بررسی های صورت گرفته از پل پل ائلرباغی خلخال پس از اعلام نظر موافق کمیته فنی استان به شورای فنی ادامه عملیات اجرایی و تکمیل این پروژه توسط شهرداری و مجری آن بلامانع خواهد بود.

پل

به گزارش شهرخوان، معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: پروژه نیمه کاره پل ائلرباغی خلخال با تایید شورای فنی تکمیل شده و در اختیار مردم قرار می گیرد.

علی یوسف زاده در بازدید از پروژه نیمه کاره پل ائلرباغی شهر خلخال افزود: بر اساس بررسی های صورت گرفته از این پل پس از اعلام نظر موافق کمیته فنی استان به شورای فنی ادامه عملیات اجرایی و تکمیل این پروژه توسط شهرداری و مجری آن بلامانع خواهد بود.

او اظهار داشت: بنا بر درخواست شهرداری خلخال این پل با عرض ۱۶ متری فعلی با تعریض هشت متر از ۲ سمت به ۲۴ متر عرض افزایش یافته و امکان تردد راحت پیاده ها از ۲ طرف پل با اجرای این طرح فراهم می شود.

یوسف زاده گفت: با توجه به ارتفاع پل از اراضی همجوار آن ادامه عملیات اجرای دیوار ساحلی رودخانه هروچایی از محل ورودی پارک ائلرباغی تا محل اجرای این پل، برای پیشگیری از حوادث احتمالی همچون سیل و طغیان رودخانه در آینده ضروری است.

فاطمه جوادی، شهردار خلخال نیز در این بازدید با بیان اینکه در سال های گذشته برای عملیات اجرایی این پروژه بالغ بر ۶ میلیارد ریال هزینه شده، گفت: برای تعریض، تکمیل و بهره برداری از این پل سه دهنه بزرگ احداث شده بر روی رودخانه هروچای در منطقه غرب این شهر ۵۰ میلیارد ریال نیاز است.

او اظهار داشت: با بهره برداری از این پل امکان دسترسی و هدایت خودروهای مسیر جاده خلخال به فیروزآباد و سرچم به خیابان های بالا دست رودخانه و هدایت ترافیک سنگین مسیرهای ورودی شهر از سمت جاده جدید اردبیل و همچنین روان سازی ترافیک در روزهای پنجشنبه و زمان اوج مراجعه مردم به آرامستان این شهر فراهم خواهد شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up