• شناسه خبر : 7768
  • تاریخ انتشار : 27 خرداد 1398 - 11:17

استاندار اردبیل ا اشاره به ضرورت دفع و بازیافت زباله، گفت: در امحای زباله‌ها و مدیریت پسماند باید تمامی ضوابط مقرر، با بهره‌گیری از آخرین متدهای علمی رعایت شود.

اکبر بهنامجو

پروژه تصفیه خانه فاضلاب اردبیل با ۳۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار اجرا می‌شود

به گزارش شهرخوان، استاندار اردبیل از اجرای پروژه تصفیه خانه فاضلاب اردبیل با اعتبار ۳۵۰۰ میلیارد ریال در راستای اهداف و برنامه‌های زیست محیطی شهر اردبیل خبر داد.

اکبر بهنامجو در در دیدار با مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان اردبیل اظهار داشت: خدمات و فعالیت حفاظت از محیط زیست حیاتی و حیثیتی است حیاتی این نظر که با سلامت مردم و حیثتیتی از این جهت که آبروی ماست.

اجرای برنامه علمی و عملی مناسب برای دفع و بازیافت زباله‌

وی بیان کرد: خدماتی و مراقبت هایی که شما انجام می دهید در بحث مسائل زیست محیطی و حیاتی مردم بسیار مهم است و با سلامت مردم ارتباط مستقیم دارد.

بهنامجو گفت: حفظ محیط زیست و ایجاد محیطی بهداشتی برای حیات شهروندان اردبیلی نیازمند اجرای برنامه علمی و عملی مناسب برای دفع و بازیافت زباله‌ها است.

 

پسماند زباله

وی با اشاره به ضرورت دفع و بازیافت زباله بیان کرد: در امحای زباله‌ها و مدیریت پسماند باید تمامی ضوابط مقرر، با بهره‌گیری از آخرین متدهای علمی رعایت شود.

خداپرست افزود: زباله و پسماند خطر بزرگی برای محیط زیست بوده و دفع غیراصولی آن یکی از عوامل تهدید کننده بهداشت عمومی و فضای سبز استان است و برای رفع این مشکل باید تلاش شود.

استاندار اردبیل اظهار کرد: امسال با اینکه جمع آوری و دفع زباله در استان نسبت به پارسال بهتر شده ولی همچنان وضعیت مطلوب نیست و باید برای حل این مشکل همه تلاش کنند.

 

زباله- محیط زیست

وی اظهار کرد: خوشبختانه در نوروز سال گذشته یک بسیج همگانی برای پاکسازی انجام شد و با حضور فعال اداره کل حفاظت محیط زیست استان، فرمانداری‌ ها، شهرداران، ائمه جمعه، معاونین استانداری و کلییه مسئولین، پاکسازی و همایش سراسری در استان برگزار و در بحث تنظیف استان یک حرکت پاکسازی و همایش سراسری در استان برگزار و در بحث تنظیف استان یک حرکت نسبتا خوبی انجام شد.

راه اندازی نخستین سامانه کمپوست در اردبیل

بهنامجو با بیان اینکه در هفته‌های آینده نخستین سامانه کمپوست استان در اردبیل راه اندازی می شود، بیان کرد: توجه به مدیریت پسماند و تنظیف بویژه در شهرها باید مورد اهتمام و توجه همه مدیران استان قرار گیرد.

استاندار اردبیل گفت: اردبیل یکی از استان‌های گردشگری کشور است که به همین منظور نیاز است ورودی شهر و محیط‌های گردشگری خالی از زباله باشد و جمع‌آوری و پاکسازی مداوم زباله در مناطق گردشگری مبنای کار باشد و این اقدام باید به طور مستمر انجام شود تا شاهد پاک بودن محیط‌های گردشگری استان باشیم.

وی گفت: برنامه‌های حفاظت از محیط زیست و تنظیف شهری در راستای توسعه گردشگری و در شان مردم استان برنامه ریزی و اجرا می شود، چرا که توسعه گردشگری در استان یکی از اولویت هاست و همین امر باعث ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی منطقه می‌شود.

بهنامجو از اجرای طرح تصفیه خانه فاضلاب شهری خبر داد و بیان کرد: مجوز جذب اعتبار در هفته‌های آینده انجام می‌شود که این طرح که برای همگان حائز اهمیت بوده و در راستای اهداف و برنامه های زیست محیطی شهر اردبیل اجرا می‌شود.

بهره برداری فاضلاب شهر اردبیل برای 250 هزار نفر

استاندار اردبیل با اشاره با اینکه طراحی فاضلاب شهر اردبیل برای 250 هزار نفر طراحی و بهره برداری شده است و هم اکنون جمعیت شهر اردبیل به 500 هزار نفر می‌رسد گفت: خوشبختامه برای توسعه فاضلاب شهر اردبیل کار مشترک و خوبی توسط آب و فاضلاب، استانداری و سازمان مدیریت برنامه ریزی انجام گرفته که اعتبار آن از محل ماده 56 در حال پیگیری است که مجوز جذب اعتبار در هفته‌های آینده انجام و مناقصه کار برگزار می شود که این طرح که برای همگان حائز اهمیت است که اجرا شود.

 

کانال فاضلاب

وی افزود: اعتبار طرح فاضلاب شهر اردبیل نزدیک 350 میلیارد تومان می باشد که امیدواریم بتوانیم این کار رو انجام بدیم و از پساب این طرح با توجه به موضوع کمبود آب، یک ورودی خوبی را حداقل برای کشاورزی وکارخانه جات استفاده بکنیم.

استاندار اردبیل گفت: در شهرستانهای که تصفیه خانه فاضلاب آنها درحال اجراست باید هرچه زودتر به اتمام برسد که از جمله این شهرها نیر، پارس آباد و بیله سوار است و تصفیه خانه فاضلاب شهرهایی که اجرای طرح فاضلاب آنها تازه شروع شده است حتما برای امسال فاز اول را به افتتاح می رسانیم و سال بعد هم فاز دوم را افتتاح خواهیم کرد.

وی افزود: حفاظت از محیط زیست تکلیف مهم و حیاتی بوده و هر‌گونه حرکت در مسیر توسعه باید با رعایت قوانین و ضوابط زیست محیطی انجام پذیرد.

وی توسعه جنگل‌کاری را بسیار مهم برشمرد و گفت:‌ در این زمینه همگان باید اهتمام جدی داشته باشند و دریاچه‌ها نیز برای رفاه و آرامش مردم استفاده شود.

وی از افزایش محصولات کشاورزی به یک میلیون تن برای امسال خبر داد و بیان کرد: در این زمینه طرح‌های مختلف کشاورزی در دستور کار است که رونق کشاورزی را به دنبال داشته است.

زمینه راه اندازی 350 هکتار گلخانه در اردبیل

وی در خصوص توسعه کشت گلخانه‌ای در اردبیل که به نوعی با محیط زیست نیز مرتبط است، گفت: در شرایطی که سال گذشته تنها از 10 هکتار گلخانه برخوردار بودیم، با فراهم آوردن زیرساخت‌های مورد نیاز، زمینه راه‌اندازی 350 هکتار گلخانه در اردبیل ایجاد می‌شود.

 

گلخانه

استاندار اردبیل سرمایه‌گذاران را در جبهه اول مقابله با جنگ اقتصادی دشمنان دانست و بیان کرد: صدور مجوزهای لازم برای آغاز به کار سرمایه‌گذاران باید شتاب گرفته و زمینه را برای رغبت بخش خصوصی جهت حضور در استان و ایجاد اشتغال فراهم کرد.

استاندار اردبیل با تاکید بر کاهش بروکراسی در مسیر سرمایه گذاری بیان کرد: همه دستگاه‌های اجرایی باید پیشنهادهای لازم در راستای کاهش حتی یک مرحله از بروکراسی اضافه در صدور مجوزهای لازم برای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در استان را استخراج و ارائه دهند.

وی با اشاره به اینکه مشارکت شما در این وضعیت اقتصادی سرعت بخشیدن به کار سرمایه گذاران و تسهیل در صدور مجوز هست افزود: خوشبختانه در بحث صدور مجوزها همکاری‌های لازم توسط اداره محیط زیست انجام می‌شود.

وی گفت: موزه تاریخ طبیعی یکی از مکانهای گردشگری و تفریحی استان مورد توجه قرار دارد و در همین خصوص با تامین اعتبار لازم برای طرح توسعه موزه تاریخ طبیعی با تامین اعتبار لازم درراستای افزایش جاذبه ها و پتانسیل های گردشگری استان اقدامات لازم انجام خواهد شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up