• شناسه خبر : 7784
  • تاریخ انتشار : 27 خرداد 1398 - 12:01

ساعت ۲۲:۳۰ بود که پسرم برای صرف شام به پارک رفت، من که بعد از حدود نیم ساعت نگران شده بودم هر چه با تلفن همراهش تماس می‌گرفتم، پاسخی نمی‌داد تا این که گوشی او خاموش شد.

دستگیری مجرم

ماجرای وحشت آفرینانِ پارک‌های مشهد!

شهرخوان: اعضای یک باند خشن گوشی قاپی که با تهدید چاقو، از نوجوانان پارک نشین زورگیری می‌کردند با تلاش نیرو‌های کلانتری الهیه مشهد دستگیر شدند.

از حدود دو هفته قبل، با گزارش شهروندان به نیرو‌های انتظامی مبنی بر این که چند جوان در ساعات تاریکی شب اقدام به گوشی قاپی از نوجوانان می‌کنند و به وحشت آفرینی در پارک دامن می‌زنند، گروه ویژه‌ای از نیرو‌های تجسس و گشت‌های انتظامی کلانتری الهیه مشهد وارد عمل شدند و به تحقیق در این باره پرداختند.

بررسی‌های آنان بیانگر آن بود که گوشی قاپ‌ها از ساکنان منطقه الهیه هستند و در قالب یک باند چهار نفره و با تهدید چاقو در پارک نیایش و خیابان‌های اطراف آن اقدام به زورگیری می‌کنند؛ بنابراین با صدور دستوری از سوی سرهنگ توفیق حاجی زاده (رئیس کلانتری الهیه مشهد) تحقیقات پلیس و رصد‌های اطلاعاتی به صورت غیرمحسوس آغاز شد تا این که هجدهم خرداد یک زن جوان سرنخ‌هایی را از «وحشت آفرینان پارک» به پلیس ارائه داد.

او که پسر ۱۴ ساله اش طعمه زورگیران شده بود، به نیرو‌های مستقر در ایستگاه پلیس گفت: ساعت ۲۲:۳۰ بود که پسرم برای صرف شام به پارک رفت، من که بعد از حدود نیم ساعت نگران شده بودم هر چه با تلفن همراهش تماس می‌گرفتم، پاسخی نمی‌داد تا این که گوشی او خاموش شد.

هراسان خودم را به پارک رساندم و فرزندم را دیدم که کنار دو نفر دیگر ایستاده و مانند ابر بهاری اشک می‌ریزد. علت را که جویا شدم، گفت: وقتی وارد پارک شدم ناگهان چند جوان مرا محاصره کردند و گوشی تلفنم را گرفتند.

من چاقو را که در دست آن‌ها دیدم به شدت ترسیدم، ولی باز هم به دنبالشان دویدم تا این که یکی از بچه‌های داخل پارک یکی از سارقان را شناخت که «ساسان» نام دارد! ولی آن‌ها گوشی مرا از دسترس خارج کردند! زن جوان با بیان این مطالب، از پلیس برای دستگیری گوشی قاپ‌ها کمک خواست.

بدین ترتیب و با سرنخی که زن جوان از فردی به نام «ساسان» ارائه داد، گروه ویژه تجسس با کسب دستورات ویژه‌ای از قاضی سیدهادی شریعت یار (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) عملیات شناسایی سارقان را در دستور کار قرار دادند و با پیگیری‌های اطلاعاتی موفق شدند دو تن از اعضای این باند را دستگیر کنند، اما عاملان دیگر «وحشت آفرینی در پارک» همچنان فراری بودند تا این که بیست و چهارم خرداد، دو عضو فراری این باند نیز با راهنمایی‌های قضایی و تلاش نیرو‌های انتظامی به چنگ قانون افتادند.

بنابر این گزارش، بررسی‌های تخصصی پلیس، بیانگر آن بود که «ساسان» نام مستعار یکی از اعضای باندی است که در آخرین گوشی قاپی به دو نوجوان در پارک حمله ور شده و با مجروح کردن آنان، تلفن همراهشان را سرقت کرده اند. با انتقال مصدومان به مرکز درمانی، بازجویی از دو عضو دیگر باند آغاز شد.

«ع. ج» (یکی از اعضای باند گوشی قاپی) گفت: نوجوانی داخل پارک با یک نفر دیگر در حال نزاع بود که من آن‌ها را جدا کردم و سپس گوشی تلفن او را دوستانم که همراه من بودند، به سرقت بردند. تحقیقات پلیس درباره کشف جرایم دیگر اعضای این باند در حالی ادامه دارد که آن‌ها تاکنون به چندین فقره زورگیری اعتراف کرده اند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up