• شناسه خبر : 7827
  • تاریخ انتشار : 27 خرداد 1398 - 04:37

درمان سردرد خانگی راخت و بدون هزنیه است که دراین گزارش به مهمترین علت بروز، نحوه پیشگیری و درمان سردرد و میگرن اشاره می کنیم.

سردرد و افسردگی

 

سردرد و میگرن یکی از شایع‌ترین عارضه‌ها محسوب می‌شوند و بر اساس آمار ١۴ درصد جامعه از سردرد مزمن میگرن رنج می‌برند ، دراین گزارش به مهمترین علت بروز، نحوه پیشگیری و درمان سردرد و میگرن اشاره شده است.

تشنگی و گرمازدگی

کم آبی؛ عامل مهم سردرد

نوشیدن آب منجر به بهبود سردرد می‌شود و مطالعات نشان داده‌اند که یکی از علل سردرد مزمن و میگرن کم آبی بدن است، خوشبختانه، آب آشامیدنی یکی از راهکارهای از بین بردن سردرد محسوب می‌شود.

با این ماده معدنی سردرد را فراری دهید

منیزیم یکی از مواد معدنی ضروری برای تنظیم اعمال بدن از جمله کنترل قند خون و بهبود عملکرد اعصاب است، در تحقیقات نشان داده شده است که منیزیم در کاهش میگرن و سردرد تاثیر بسیاری دارد و مصرف روزانه ۶۰۰ میلی گرم منیزیم سیترات به تسکین سردرد و میگرن کمک می‌کند و البته باید توجه داشت که مصرف مکمل منیزیم می‌تواند باعث بروز عوارض گوارشی مانند اسهال در برخی از افراد شود و بنابراین بهتر است با دوز کمتر دوز شروع کنید.

 

مشروبات الکلی

مصرف الکل ممنوع

مطالعات نشان داده اند که الکل می تواند عامل میگرن در یک سوم از کسانی که تجربه سردرد دارند، باشد.

از طرفی الکل به عنوان یک ماده مخدر، باعث از دست دادن مایع و الکترولیت ها از طریق ادرار می‌شود و این از دست دادن آب می تواند باعث بدتر شدن سردرد شود.

خواب همسر

خواب کافی داشته باشید تا گرفتار سردرد نشوید

خواب کم می تواند برای سلامت افراد مضراتی به دنبال داشته باشد و در این میان کسانی که به دلیل مطالعه در شب خواب کمی دارند سردرد در روز بروز می‌کند، همچنین خواب بیش از اندازه نیز می‌تواند منجر به بروز سردرد شود.

ساندویچ فست فود

دور این غذاها را خط بکشید

مصرف غذاهای حاوی هیستامین شیمیایی می‌تواند در کاهش قدرت سیستم ایمنی بدن، گوارشی و عصبی سیستم بدن موثر باشد، به همین دلیل از مصرف پنیر، ماهی دودی و غذاهای تخمیر شده باید پرهیز کرد، چرا که مصرف غذاهای حاوی هیستامین می‌تواند در بروز میگرن موثر باشد.

نعناع

این اسانس‌ها درمان سردرد هستند

استفاده از برخی اسانس های گیاهی مانند نعناع و اسطوخودوس به تسکین سردرد و علائم میگرن کمک می‌کند.

ویتامین‌هایی که مسکن طبیعی سردرد محسوب می‌شوند

مصرف ویتامین B کمپلکس در عملکرد انتقال دهنده‌های عصبی که از بروز سردرد جلوگیری می‌کنند موثری است؛ همچنین مطالعات نشان داده است که مکمل ریبوفلاوین (b2)، فولات، b12 و پیریدوکسین (b6) می‌توانند به کاهش علائم سردرد کمک کنم و یک راه مقرون به صرفه در درمان و پیشگیری از سردرد به حساب می‌آید.

سبزیدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up