• شناسه خبر : 7871
  • تاریخ انتشار : 28 خرداد 1398 - 10:37

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل با اشاره به مجموع اعتبارات عمرانی امسال اردبیل ۲ هزار و ۳۷۰ میلیارد ریال است، گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور، نوسان قیمت‌ها و افزایش هزینه اجرای طرح‌های عمرانی اعتبار یاد شده جوابگوی نیاز استان برای تکمیل صدها پروژه عمرانی نیمه تمام نیست.

مسعود امامی یگانه

اعتبارات عمرانی خلخال 75 درصد افزایش یافت

به گزارش شهرخوان، معاون امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: اعتبارات عمرانی امسال خلخال در مقایسه با مجموع اعتبارات سال گذشته این شهرستان 75 درصد افزایش یافته است.

مسعود امامی یگانه در جلسه کمیته برنامه ریزی خلخال افزود: در حالی که سرجمع اعتبارات عمرانی سال گذشته این شهرستان ۱۴۶ میلیارد ریال بود، این میزان در سال جاری به ۲۵۴ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و ملی جهت اجرا و تکمیل پروژه‌های عمرانی افزایش یافته است.

او با بیان اینکه مجموع اعتبارات عمرانی امسال استان اردبیل ۲ هزار و ۳۷۰ میلیارد ریال است، اظهار داشت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور، نوسان قیمت‌ها و افزایش هزینه اجرای طرح‌های عمرانی اعتبار یاد شده جوابگوی نیاز استان برای تکمیل صدها پروژه عمرانی نیمه تمام نبوده و انتظار از همه مدیران دستگاه‌های اجرایی مرکز استان و مسئولان اجرایی تلاش برای جذب اعتبارات دارای ردیف‌های ملی برای جبران این کمبود اعتباری است.

 

33

او گفت: اولویت بندی توزیع اعتبارات در شورای برنامه ریزی امسال استان اردبیل بترتیب اهمیت موضوع اجرای طرح‌های اشتغال زا، ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در مناطق نمونه گردشگری، تکمیل طرح‌های اقتصاد مقاومتی آغاز شده از سال‌های گذشته، توسعه مناطق محروم روستایی، عمران شهری، ایجاد اشتغال پایدار، توسعه پروژه‌های سدهای معیشتی و تکمیل پروژه‌های با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی است.

او اظهار کرد: نکته اساسی در هزینه کرد اعتبارات عمرانی امسال استان اعمال دقت و ظرافت خاص از سوی مدیران اجرایی به نحوه هزینه کرد اعتبارات با توجه به نوسان قیمت‌ها همراه با تلاش مضاعف برای جذب اعتبارات ملی از طریق استفاده از ظرفیت نمایندگان مردم استان در مجلس و مجموعه کاری مدیریت و برنامه ریزی است.

وی با اشاره با وجود منابع اعتباری مختلف در ردیف‌های مدیریت بحران کشور افزود: با توجه به اینکه ۳۹ دستگاه اجرایی استان عضو این مدیریت بوده و از اعتبارات آن سود می‌برند خروج از مدیریت روزمره و تلاش برای جذب بخشی از اعتبارات می‌تواند گره بسیاری از مشکلات اعتباری از جمله جمع آوری و هدایت آب‌های سطحی را در مناطق مختلف استان باز کند.

پروژه عمرانی

امامی یگانه گفت: ارائه ایده‌های نو و خلاق همراه با تلاش مدیران برای استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران بخش خصوصی در تکمیل پروژه‌های عمرانی بصورت مشارکتی در کنار کمک به مشکل اعتباری می‌تواند منجر به توسعه کسب و کار در این استان شود.

وی همچنین از حل مشکل پرداخت کمک‌های اعتباری از محل اعتبارات تبصره ۲ ماده ۹۳ شهرداری‌های استان در پایان سال ۹۷ و همچنین سال جاری خبر داد و افزود: با توجه به بحران مالی موجود در شهرداری‌های استان در سال گذشته برای کمک مالی به شهرداری‌ها و دریافت اعتبارات دهیاری‌ها از محل مالیات ارزش افزوده تلاش خواهد شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up