• شناسه خبر : 7880
  • تاریخ انتشار : 28 خرداد 1398 - 11:08

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مهم‌ترین اقداماتی که وزارت آموزش و پرورش در مناطق سردسیر علی‌الخصوص استان اردبیل باید انجام دهد، اصلاح سیستم گرمایشی مدارس است.

صدیف بدری

به گزارش شهرخوان، صدیف بدری با اشاره به مشکلات سیستم گرمایشی مدارس در استان اردبیل و لزوم اصلاح آن برای سال‌تحصیلی جدید اظهار کرد: خوشبختانه در چند سال گذشته مجلس برای سازمان نوسازی مدارس بودجه مناسبی را مصوب کرده است.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین اقداماتی که وزارت آموزش و پرورش در مناطق سردسیر علی‌الخصوص استان اردبیل باید انجام دهد، اصلاح سیستم گرمایشی مدارس است که با توجه به نواقصی که در سیستم گرمایشی در بیشتر مدارس استان وجود دارد، باید قبل از شروع سال تحصیلی جدید، اصلاحات لازم انجام شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: مدارسی که در استان اردبیل از بخاری برای سیستم گرمایشی استفاده می کنند، باید شوفاژ یا پگیج را جایگزین آن کنند که البته اقدامات خوبی در گذشته انجام شده اما باید با همت بیشتر مدارسی که نیازمند اصلاح سیستم گرمایشی هستند، شناسایی شده و اصلاحات لازم صورت گیرد.

 

مدرسه

وی تصریح کرد: وزارت نفت باید عوارض مربوط در قانون برنامه 5 ساله ششم توسعه را به سازمان نوسازی مدارس پرداخت کند که امید می‌رود با پرداخت آن بتوان بسیاری از مشکلات مدارس در حوزه بازسازی و تخریب را حل کرده و مشکل گرمایشی استان‌های سردسیر را در اسرع وقت اصلاح نمود.

سخنگوی کمیسیون عمرانی مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود اعتبارات مناسب در حوزه تخریب و بازسازی مدارس اذعان داشت: بودجه‌ای که دولت برای تخریب و بازسازی مدارس در استان اردبیل تخصیص داده بالغ بر 45 میلیارد تومان بوده درحالی‌که این مبلغ در سال 95 بالغ بر 2 میلیارد و 500 میلیون تومان بود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up