• شناسه خبر : 7944
  • تاریخ انتشار : 29 خرداد 1398 - 10:19

رئیس پارک علم و فناورری استان اردبیل گفت: قرار است اردبیل به عنوان دبیرخانه برگزاری رویداد شتاب در حوزه ورزش انتخاب شود که این خود افتخاری برای فعالان و پژوهشگران در حوزه نظیر کشاورزی، گیاهان دارویی در مشگین‌شهر و پارس‌آباد، حوزه گردشگری، برق و الکترونیک، خدمات روستایی و شهری و …است.

 

حبیب ابراهیم پور

برگزاری 78 استارت‌آپ و رویداد شتاب در اردبیل

به گزارش شهرخوان، رئیس پارک علم و فناورری استان اردبیل گفت: در پنج ماه گذشته 78 استارت‌آپ و رویداد شتاب در حوزه‌های مختلف در استان اردبیل برگزار شده است.

حبیب ابراهیم‌پور در حاشیه بازدید از نمایشگاه گردشگری سلامت اکو در گفتگو با اخبرنگاران، اظهار کرد: این استارت‌آپ‌ها در حوزه‌های مختلف برگزار شده که شاخص‌ترین آن 8 استارت‌آپ در حوزه فرش و فرآوری خامه و مواد اولیه فرش بوده تا بافندگان فرش به جای استفاده از رنگ شیمیایی از رنگ‌های ارگانیک استفاده کنند تا کیفیت تولید فرش اردبیل که آوازه جهانی دارد بالا برود.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه ورزش نیز 11 مورد استارت‌آپ برگزار کردیم که مربوط به ویدیوچک، مچ‌بند کوهنوردان و … بوده که زمینه موفقیت ورزشکاران را در موقعیت‌های مختلف با تکیه بر فناوری‌های جدید فراهم کرده است.

رئیس پارک علم و فناورری استان اردبیل از ارائه اینترنت اشیاء و بهره‌گیری از سیستم‌های هوشمند آبیاری مزارع و باغات خبر داد و بیان کرد: در حوزه سلامت نیز در حال تولید اپلیکیشن‌هایی هستیم که با قابلیت بسیار زیاد می‌تواند زمینه ارتقای سلامت را با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین به وجود آورد.

ابراهیم‌پور اضافه کرد: در سالجاری در همه حوزه‌ها نظیر کشاورزی، گیاهان دارویی در مشگین‌شهر و پارس‌آباد، حوزه گردشگری، برق و الکترونیک، خدمات روستایی و شهری و … برگزاری رویدادهای شتاب را به جد دنبال می‌کنیم تا زمینه تکمیل چرخه اشتغال و کارآفرینی در این بخش‌ها فراهم آید.

فناوری و تکنولوژی اینترنت رایانه

وی گفت: ما برای اولین بار در سالجاری موفق به برگزاری رویداد شتاب در حوزه ورزش شدیم که این حرکت با استقبال خوب وزارت ورزش و جوانان مواجه شد و حتی قرار است اردبیل به عنوان دبیرخانه برگزاری رویداد شتاب در حوزه ورزش انتخاب شود که این خود افتخاری برای فعالان و پژوهشگران در این حوزه است.

رئیس پارک علم و فناورری استان اردبیل تصریح کرد: برای اولین بار و در ماه آینده در بخش صنایع خلاق و نرم‌افزارهای هویت‌ساز رویداد شتاب را برگزار می‌کنیم تا در این حوزه نیز بسیاری از اهداف و برنامه‌های اشتغالزا محقق شود. ابراهیم‌پور به حضور گسترده پارک علم و فناوری استان اردبیل با ارائه محصولات جدید در نمایشگاه گردشگری سلامت اعضای اکو اشاره کرد و افزود: چندین رونمایی و ارائه دستاوردهای پارک علم و فناوری را در این نمایشگاه شاهد هستیم و ما سعی کردیم همچون سایر نمایشگاه‌های مرتبط در بخش گردشگری و سلامت نیز آخرین یافته‌ها و دستاوردهای خود را به معرض دید و نمایش علاقمندان بگذاریم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up