• شناسه خبر : 7973
  • تاریخ انتشار : 29 خرداد 1398 - 12:39

ساعت ۲۲:۳۰ شب گذشته حسب اعلام مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ مبنی بر حضور سارق در طبقه چهارم منزلی در ستارخان، گشت کلانتری ۱۱۸ ستارخان به محل اعزام می‌شود.

دستگیری

شهرخوان: جانشین پلیس پیشگیری پایتخت از فوت ۳ سارق منزل در دو حادثه جداگانه خبرداد.

ساعت ۲۲:۳۰ شب گذشته حسب اعلام مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ مبنی بر حضور سارق در طبقه چهارم منزلی در ستارخان، گشت کلانتری ۱۱۸ ستارخان به محل اعزام می‌شود.

مالک مراجعه کرد و بیان داشت: دو ساعت پیش برای خرید وسایل تولد فرزندم به همراه همسرم خانه را ترک و هنگام مراجعه مشاهده کردم که در واحد کج شده و سر و صدا‌هایی از داخل خانه می‌آید که فهمیدم سارقان در منزل هستند. همسرم فرزندم را در آغوش گرفت و سریعا پایین رفت و همسایه‌ها را مطلع کرد و من نیز به پلیس زنگ زدم. یک دقیقه بعد یکی از همسایه‌ها به بالا آمد و گفت به اورژانس هم زنگ بزنید، زیرا یکی از دزدان، خود را از پنجره ساختمان به پایین پرت کرده است.

به همراه ۳ همسایه دیگر خود به پشت بام رفتیم تا ببینیم کس دیگری هم هست یا نه که از آنجا مشاهده کردیم یکی از سارقان در حیاط افتاده و خون آلود است و سارق دیگر نیز با ملحفه و پرده که گره زده و به لوله شوفاژ آویزان کرده بود قصد پایین رفتن از بالکن را داشت که فریاد زدیم این کار را نکن. آن دوستت که خواست به پایین برود ظاهرا مرده است. اما وی به فریاد ما اهمیتی نداد و به کار خود ادامه داد که ناگهان نزدیک طبقه سوم، پارچه‌ها پاره شدند و او نیز به پایین پرتاب شد. من که قبل از رفتن به پشت بام در واحد را از بیرون قفل کرده بودم، پس از رسیدن پلیس کلید را به آن‌ها دادم که ماموران سارق سومی را در خانه دستگیر کردند.

هر دو مصدوم به بیمارستان منتقل شدند که مصدوم اول دقایقی پس از انتقال به مرکز درمانی به دلیل شدن ضربه وارده بر اثر افتادن فوت کرد و مصدوم دوم نیر ساعت ۶ صبح امروز علی رغم انجام عمل‌های پزشکی به دلیل شدت جراحات جان باخت.

در تحقیقاتی که از سارق سومی در کلانتری به عمل آمد بیان شد که فردی ۳۸ ساله است که پس از تحمل حبس به جرم سرقت منزل یک سال پیش از زندان آزاد شده بود. وی در شب گذشته به همراه دو دوست خود ۳۴ و ۳۶ساله بودند در میدان آزادی با هم قرار گذاشته تا همدیگر را ببینند تا از آنجا به ستارخان رفته و سرقتی را انجام دهند. پس از رسیدن به محله ستارخان یکی از منازل را دیدند که در آن باز است. پس از ورود و بررسی متوجه شدند که سکنه طبقه چهارم در منزل حضور ندارند که قصد سرقت از آنجا را عملی کردند. چند دقیقه‌ای از ورودشان به منزل گذشته بود و در حال جستجو برای پیدا کردن اشیا قیمتی بودند که صدای کلید در را شنیدند. پس از اینکه متوجه شدند در از بیرون قفل شده، سارق ۳۴ ساله به سرعت به سمت پنجره رفت و قصد داشت تا از این طریق فرار کند که به پایین افتاد و دوست دیگرش نیز پارچه‌ها، ملحفه‌ها و پرده اطاق کودک را به هم گره زده بود و به لوله شوفاژ بالکن بست و قصد داشت از این طریق به پایین برود که وی هم با سرگذشتی مشابه به پایین افتاد.

از سارق یک دیلم و یک دسته کلید کشف و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای در ادامه افزود: درحادثه دیگری که ساعت ۲ بامداد ۲۵ خرداد رخ داد، سارق منزل ۲۸ ساله‌ای که در طبقه دوم ساختمانی در شهرک قدس برای سرقت وارد شده بود پس از متوجه شدن ورود مالک، خود را از بالکن آویزان کر د و در پی آن به پایین پرتاب شد و پس از انتقال به بیمارستان فوت کرد. از وی مقادیری طلا و وجوه نقد جمعا به ارزش ۳ میلیارد ریال کشف شد که همه را از همان خانه سرقت کرده بود.

این مقام انتظامی با تایید دو ماجرا فوق به شهروندان محترم تاکید کرد از باز گذاشتن در ساختمان در طول ساعات شبانه روز جدا خودداری کنند و وا حد‌های مسکونی خود را به تجهیزات ایمنی مجهز کنند تا از بروز اینگونه اتفاقات جلوگیری شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up