• شناسه خبر : 8288
  • تاریخ انتشار : 31 خرداد 1398 - 09:35

رئیس کل دادگستری استان اردبیل با اشاره به پلمپ چهار دفتر خدمات تفریحی و گردشگری به دلیل تخلفات مکرر اشاره کرد و گفت: برگزاری تورهای طبیعت‌گردی باید با اخذ مجوز از میراث فرهنگی و پلیس امنیت باشد.

ناصر عتباتی

پرونده شهرداری و شهرک‌های صنعتی در مرحله تجدیدنظر است

به گزارش شهرخوان، رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: حکم شهرداری اردبیل و مدیرعامل سابق شهرک‌های صنعتی بعد از صدور رای اولیه در مرحله تجدیدنظر است.

سیدناصر عتباتی که به مناسبت هفته قوه قضائیه در اردبیل سخن می‌گفت، اظهار کرد: متاسفانه تعداد محدودی فضای مجازی را به محل توهین، تخریب و تهدید تبدیل کرده‌اند در حالی که همچنان تاکید می‌کنیم که باید این فضا در سال انتخابات به فضای اخلاق‌مداری و احترام متقابل تبدیل شود و عده‌ای که به دنبال توهین، تحقیر و ورشکستگی قلم هستند دست از اقدامات ناشایست خود بردارند.

وی خاطرنشان کرد: شعبه ویژه‌ای را با همکاری پلیس فتا و مجموعه دستگاه‌های نظارتی راه‌اندازی کردیم تا به پرونده‌های وارده در این حوزه رسیدگی کرده و احکام قاطعی را نیز صادر کنیم.

پلمپ

رئیس کل دادگستری استان اردبیل به دستگیری 39 نفر از عوامل اصلی ایجاد ناامنی و بی‌انضباطی در محله ائمه اشاره کرد و گفت: کیفرخواست این متهمان صادر شده و در روزهای آینده با تعیین وقت رسیدگی به این پرونده شروع خواهد شد.

عتباتی در مورد پرونده مدیرعامل سابق شهرک‌های صنعتی نیز بیان کرد: با صدور رای اولیه این پرونده در مرحله تجدیدنظرخواهی است و در ماه‌های آینده با قطعی شدن حکم و اعلام محکومیت متهمان ابعاد جدیدی از این پرونده اعلام خواهد شد.

وی به برخی بدحجابی‌ها در جامعه اشاره کرد و افزود: در قانون مجازات اسلامی برای زنانی که در اماکن عمومی اقدام به کشف حجاب کنند مجازات‌هایی مشخص شده که البته در این زمینه اولویت پیشگیری و تذکر است تا بانوان ما نسبت به حفظ حجاب اقدام کنند وگرنه براساس قانون مجازات اسلامی با افراد متجری برخوردی جدی خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل در مورد کشف حجاب برخی از بانوان در داخل وسایط نقلیه نیز بیان کرد: قانون تکلیف آنها را مشخص کرده و نیروی انتظامی با صاحبان چنین خودروهایی برخورد می‌کند.

عتباتی اظهار کرد: برای کاهش التهابات در جامعه و مدیریت کم هزینه ما اقدامات ارشادی را هدفگذاری کرده‌ایم به طوری که هفته گذشته با بهره‌گیری از ظرفیت 60 نفر از عوامل و نیروهای بسیجی و داوطلب طرح تذکر لسانی و احیای امر به معروف و نهی از منکر را آغاز کردیم که این تذکرها تنها به ناهنجاری‌های رفتاری و حوزه حجاب مربوط نمی‌شود بلکه تذکر ما به صورت عمومی و حتی برای صاحبان مغازه‌ها و گروه‌های مختلف جامعه است تا اصلاح بنیادین در سطوح مختلف اتفاق بیفتد.

وی سالم‌سازی فضای اجتماعی را در کنار برخورد جدی با هنجارشکنان یادآور شد و خاطرنشان کرد: آنهایی که به دنبال دهن کجی بوده و به قوانین و مقررات دینی، اسلامی و ملی دهن کجی می‌کنند قطعا باید برخورد با آنها انجام شود که ما نیز در کنار پلیس سعی می‌کنیم به وظیفه خود با دقت و حساسیت عمل کنیم.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل بیان کرد: اجازه نخواهیم داد تا عده‌ای با رفتارهای مزاحمت‌آمیز و خلاف عرف جامعه به دنبال هنجارشکنی باشند که البته در حوزه حجاب و عفاف بخشی از مسئولیت‌ها مربوط به متولیان حوزه فرهنگی، تولیدکنندگان لباس و اصناف مرتبط در این حوزه همچنین نقش خانواده‌ها و نهادهای آموزشی است.

عتباتی افزود: باید با همکاری صنعت، معدن و تجارت و مجموعه‌های صنفی تلاش شود تا تولید لباس مناسب و در شان بانوان انجام شده و بازرسی‌ها نیز در این حوزه به شکل درست انجام شود.

وی به پلمپ چهار دفتر خدمات تفریحی و گردشگری به دلیل تخلفات مکرر اشاره کرد و گفت: برگزاری تورهای طبیعت‌گردی باید با اخذ مجوز از میراث فرهنگی و پلیس امنیت باشد و ما به دلیل برخی تخلفاتی که در گذشته در برگزاری تورهای طبیعت‌گردی مختلط انجام شد سعی کردیم تا جلوی فعالیت برخی دفاتر را بگیریم.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل ادامه داد: در کنار رعایت الزامات شرعی و اخلاقی شرکت‌کنندگان در این تورها باید به قوانین زیست محیطی نیز پایبند باشند که ما در شرایط کنونی برای برگزارکنندگان تورهای طبیعت‌گردی محدودیت‌هایی ایجاد کردیم تا ساماندهی آنها از طریق دستگاه‌های مرتبط انجام شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up