• شناسه خبر : 8568
  • تاریخ انتشار : 02 تیر 1398 - 10:18

فرماندار اردبیل گفت: بیش از 400 مجموعه تولیدی و اقتصادی در شهر اردبیل که به حالت راکد و نیمه فعال درآمده‌اند شناسایی شده تا زمینه فعالیت و اشتغال آنها فراهم آید.

81

به گزارش شهرخوان، فرماندار اردبیل گفت: بیش از 400 مجموعه تولیدی و اقتصادی در شهر اردبیل که به حالت راکد و نیمه فعال درآمده‌اند شناسایی شده تا زمینه فعالیت و اشتغال آنها فراهم آید.

جواد زنجانی در مراسم گرامیداشت هفته مبارزه با مواد مخدر در اردبیل با بیان اینکه همچنان مواد افیونی جوانان و نوجوانان ما را تهدید می‌کند، اظهار کرد: ما در جامعه و با همکاری خانواده‌ها نیاز به ایجاد فضای بانشاط و همچنین سرزندگی جوانان و نوجوانان داریم تا از گرایش آنها به موادمخدر و قر‌ص‌های روانگردان جلوگیری شود.

وی خاطرنشان کرد: در کنار تقویت باورهای دینی و اعتقادی ایجاد فضای آرام همراه با نشاط اجتماعی و تقویت مولفه‌های معنوی و فرهنگی شرایطی را فراهم می‌آورد تا عموم همشهریان در فضای سالم تنفس کرده و زندگی کنند.

فرماندار اردبیل نمونه این فضای بانشاط را برگزاری مسابقات جهانی والیبال در اردبیل و شور و نشاط ایجاد شده در روزهای اخیر در بین جوانان توصیف کرد و گفت: همین که چند ساعت جوانان ما به دور از مشغله‌ها و گرفتاری‌های زندگی و اقتصادی در فضای سالم ورزشی انرژی خود را تخلیه کرده و به خانه برمی‌گردند خود زمینه‌ساز تحول اجتماعی و ارتقای نشاط و بالندگی جامعه است.

 

اشتغال زنان در صنعت

 

زنجانی افزود: جوانان در مسیر تحصیل و تهذیب خود باید مراقب برخی از دوستان ناباب و زمینه‌های انحرافی باشند که در این زمینه مسئولیت معلمان و مربیان، خانواده‌ها و صاحبان تریبون بسیار حساس و خطیر است.

وی تلاش تمامی دست اندرکاران استان را در ایجاد فضای اشتغال و کارآفرینی برای جوانان یادآور شد و بیان کرد: ما موفق شدیم سال گذشته 110 مرکز تولیدی و اقتصادی را در استان فعال کنیم و با شناسایی 400 مجموعه تولیدی دیگر در تلاش هستیم تا فرصت اشتغال و کارآفرینی را برای جوانان فراهم کنیم.

رئیس شورای اشتغال شهرستان اردبیل ادامه داد: برای آرامش خاطر جوانان جویای کار 10 واحد تولیدی بزرگ نظیر کارخانه اتوبوس‌سازی، لاستیک‌سازی، الکل‌سازی، نساجی و … تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد که در سفر پیش روی رئیس جمهور تعدادی از آنها آماده بهره‌برداری خواهد شد.

زنجانی با قدردانی از همه دستگاه‌های دخیل در مبارزه و پیشگیری از گرایش جوانان به موادمخدر گفت: ستادها و کمیته‌های مبارزه با موادمخدر در شهرستان اردبیل در بخش‌های مختلف فعال هستند تا به رغم افزایش کشفیات موادمخدر گرایش جوانان و گروه‌های سنی مختلف جامعه به حداقل برسد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up