• شناسه خبر : 8570
  • تاریخ انتشار : 02 تیر 1398 - 11:56

نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بحث ترانزیت و مطالعه شبکه ارتباطی مناطق مختلف استان در این زمینه اولویت اساسی است، گفت: اردبیل نیز باید با در نظر گرفتن محورهایی که دارد در اجرای این طرح مبنای کار قرار گیرد.

رضا کریمی

توازن منطقه‌ای در اجرای طرح آمایش سرزمین رعایت شود

به گزارش شهرخوان، نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: نیاز است توازن منطقه‌ای در اجرای طرح آمایش سرزمین رعایت شود و جزیره‌ای عمل کردن قابل قبول نیست.

رضا کریمی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه اردبیل اظهار داشت: نیاز است توازن منطقه‌ای در اجرای طرح آمایش سرزمین رعایت شود و جزیره‌ای عمل کردن قابل قبول نیست چرا که این طرح یک طرح کلی و پویا است.

وی با اشاره به این که بحث ترانزیت و مطالعه شبکه ارتباطی مناطق مختلف استان در این زمینه اولویت اساسی است بیان کرد: اردبیل نیز باید با در نظر گرفتن محورهایی که دارد در اجرای این طرح مبنای کار قرار گیرد که در این زمینه رعایت و اجرای ضرورت‌ها مبنای کار است.

نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی از عدم ملاحظه ارتباط منطقی دانشگاه‌ها در مطالعات طرح آمایش سرزمین خبر داد و گفت: تجدید نظر در این زمینه باید اولویت قرار داده شود و باید با شناسایی مزیت‌ها و برنامه‌ریزی برای آن مبنای کار قرار گیرد.

کریمی اظهار کرد: پیوست‌های فرهنگی در اجرای این طرح باید مبنای کار قرار گیرد و در این زمینه دستیابی به اهدافی همچون توسعه مراودات فرهنگی برای توسعه استان و نقش رسانه‌های جمعی در این زمینه باید مبنای کار قرار گیرد که این موضوع برای ما یک مسئله مهم و اساسی است.

وی بیان کرد: اختصاص اعتبارات فنی مناسب به کشاورزان نیز یک امر مهم است که به 60 میلیارد تومان رسیده است و انتظار می‌رود ضریب خوداتکایی محصولات کشاورزی تا پایان برنامه ششم به 95 درصد افزایش یابد که این موضوع سبب توسعه بخش کشاورزی خواهد شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up