• شناسه خبر : 8757
  • تاریخ انتشار : 05 تیر 1398 - 10:45

سرپرست شرکت آب و فاضلاب شهری استان اردبیل گفت: با اختصاص سه هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار ویژه برای احداث و تکمیل شبکه فاضلاب شهر اردبیل به زودی پیمانکاران طرح انتخاب و عملیات اجرایی آن نیز در آینده نزدیک آغاز می‌شود.

کانال فاضلاب

به گزارش شهرخوان، سرپرست شرکت آب و فاضلاب شهری استان اردبیل اعلام کرد: سه هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار ویژه برای احداث و تکمیل شبکه فاضلاب شهر اردبیل اختصاص یافته است.

فرامرز بهنژاد در مصاحبه با خبرنگاران گفت: سه هزار میلیارد ریال از این میزان اعتبار برای احداث سه مدول تصفیه خانه فاضلاب شهر اردبیل و نیز ۳۰۰ میلیارد ریال برای اجرای خط انتقال فاضلاب اختصاص یافته است.

وی با اشاره به تخصیص این میزان اعتبار در مدت سه سال بیان کرد: با اختصاص این میزان اعتبار، به زودی پیمانکاران طرح انتخاب و عملیات اجرایی آن نیز در آینده نزدیک آغاز می‌شود.

حل بخش زیادی از مشکل فاضلاب شهر اردبیل

بهنژاد بیان کرد: سال گذشته ۶۰ میلیارد ریال و امسال نیز ۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح‌های فاضلاب استان اختصاص یافته بود که با اختصاص این سه هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار جدید، بخش زیادی از مشکل فاضلاب شهر اردبیل حل می‌شود.

وی اظهار کرد: شبکه فاضلاب اردبیل برای ۱۳۰ هزار مشترک پیش بینی و احداث شده ولی هم اکنون ۲۷۰ هزار مشترک از آن استفاده می‌کنند.

 

کانال فاضلاب

سرپرست شرکت آب و فاضلاب شهری استان اردبیل همچنین تعداد شهرهای دارای شبکه فاضلاب در این استان را ۹ شهر ذکر کرد و گفت: تصفیه خانه و شبکه جمع آوری فاضلاب شهرهای نیر، پارس آباد، بیله سوار، کوثر و نمین نیز در حال احداث است.

وی افزود: تعداد افراد بهره مند از شبکه فاضلاب در استان اردبیل ۴۷۰ هزار نفر معادل ۵۲.۶۷ درصد جمعیت شهری استان است و هم اکنون ۶ واحد تصفیه خانه فاضلاب نیز در استان در حال بهره برداری است.

بهنژاد با بیان اینکه سالانه ۲۶ میلیون متر مکعب فاضلاب جمع آوری و به صورت بهداشتی دفع می‌شود، اضافه کرد: در حوزه شهری ۱۶۱ هزار مشترک از خدمات جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب بهره مند هستند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up