• شناسه خبر : 8782
  • تاریخ انتشار : 05 تیر 1398 - 11:51

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل گفت: جامعه مهندسی استان اردبیل در زمینه صدور خدمات مهندسی ظرفیت بسیار بالایی دارد اما لازم است با ارایه تسهیلات مناسب و حمایت‌های دولتی این امر تقویت شود.

فرید صالحی‌عالی

به گزارش شهرخوان، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل گفت: ظرفیت نیروهای مهندسی اردبیل در بازسازی کشور سوریه و انجام خدمات مهندسی در آذربایجان استفاده می‌شود.

فرید صالحی‌عالی در نشست اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل با مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران در اردبیل اظهار داشت: برگزاری این نشست با هدف صدور خدمات فنی و مهندسی و برپایی نمایشگاه‌های برون‌مرزی مبنای کار قرار گرفته است.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل صادرات منسجم خدمات مهندسی مشتمل بر طراحی، نظارت و اجرا در رشته‌های ساختمانی و تأسیساتی در کشورهای دوست و همسایه را مهمترین عامل ایجاد اشتغال جامعه مهندسی عنوان کرد.

وی افزود: پس از برگزاری جلسات متعدد با مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و کارشناسی همه‌جانبه امور با ایجاد خوشه خدمات فنی و مهندسی، تاکنون گام‌های اثربخشی در زمینه مقدمات صدور خدمات مهندسی در استان برداشته شده است.

 

مهندس-عمران-ساخت-پروژه

صالحی‌عالی با اعلام آمادگی جامعه مهندسی استان اردبیل جهت اثربخشی در زمینه صدور خدمات مهندسی به مشکلات موجود در این مسیر اشاره کرد و گفت: جامعه مهندسی استان اردبیل در زمینه صدور خدمات مهندسی ظرفیت بسیار بالایی دارد اما لازم است با ارایه تسهیلات مناسب و حمایت‌های دولتی این امر تقویت شود.

وی با یادآوری رقابت‌های موجود در بازسازی سوریه و همسایگی با کشور آذربایجان گفت: امیدواریم برنامه‌های تسهیل‌گر دولتی برای حضور متخصصان حوزه فنی و مهندسی در این دو کشور سریعاً عملیاتی شود تا با اتکا به نیروی مهندسی، در بازسازی کشور سوریه و انجام خدمات مهندسی در آذربایجان، در اشتغال اعضای سازمان نقش‌آفرین باشیم.

بهمن حسین‌زاده، مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران نیز در این جلسه ضمن استقبال از دیدگاه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل به تشریح نوع حمایت شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران در معرفی ظرفیت و خدمات جامعه مهندسی استان و ارایه غرفه‌های ارزان به دارندگان شرکت‌های خدماتی و تولیدی پرداخت.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up