• شناسه خبر : 8931
  • تاریخ انتشار : 09 تیر 1398 - 11:16

رئیس اداره هماهنگی ستاد بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: در مرکز استان اردبیل برای احداث و نوسازی واحدهای شهری در سکونتگاه‌های غیررسمی ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات و برای ساکنان سایر شهرستان‌ها ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات از طریق بانک عامل پرداخت می شود.

بافت فرسوده

به گزارش شهرخوان، رئیس اداره هماهنگی ستاد بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: بیش از هزار و ۵۰۰ هکتار بافت ناکارآمد شهری و هزار و ۱۴۵ هکتار سکونتگاه غیررسمی در این استان وجود دارد که عمده آنها مربوط به شهرهای اردبیل، پارس‌آباد و مشگین‌شهر است.

عبدالرحمن روحی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ۳۰ درصد جمعیت استان اردبیل در محلات نا کارآمد زندگی می کنند و برای ساماندهی و بازسازی آنها در اردبیل، مشگین‌شهر، پارس‌آباد، بیله‌سوار، کوثر و گرمی به صورت کامل مطالعات بازآفرینی انجام شده و در خلخال و نمین در قالب مطالعات تکمیلی این برنامه در حال انجام است.

وی گفت: در مرکز استان برای احداث و نوسازی واحدهای شهری در سکونتگاه‌های غیررسمی ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات و برای ساکنان سایر شهرستان‌ها ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات از طریق بانک عامل پرداخت می شود.

رییس اداره هماهنگی ستاد بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل اضافه کرد: با در نظر گرفتن افق ۱۴۰۰ و همراهی همه دستگاه‌ها و متولیان محلات هدف را در گلمغان و ایران آباد اردبیل، دره حسنعلی و نوشین دره و ولایت مشگین‌شهر و محله زیرنهر تراب پارس‌آباد مد نظر قرار گرفته و طرح‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و عمرانی در این محلات در دست اجرا است.

بافت فرسوده

روحی با اشاره به اجرای طرح جامع اقدام مشترک در محلات هدف افزود: این طرح در محلات هدف تعریف شده و کارگروهی نیز به منظور پیشگیری و جلوگیری از توسعه سکونتگاه‌ها با همکاری شهرداری و مراجع دادگستری ایجاد تا از توسعه ساخت و سازها و حاشیه‌نشینی جلوگیری شود.

وی بیان کرد: اجرای طرح جامع اقدام مشترک در محلات هدف بازآفرینی شهری استان اردبیل باعث جلوگیری از توسعه بی رویه ساخت و سازها و حاشیه‌نشینی می شود.

 

۲۱ درصد از شهر پارس ‌آباد شامل ۲۴۹ هکتار ، یک درصد از شهر خلخال شامل ۸۳ هکتار و هشت درصد از شهر مشگین‌ شهر شامل ۹۵ هکتار در بافت فرسوده قرار دارند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up