• شناسه خبر : 9007
  • تاریخ انتشار : 10 تیر 1398 - 01:19

زنی که فروشنده نوزاد در تهران بود، نوزاد را به قیمت 48 میلیون تومان فروخت که قرار بوده ۱۵ میلیون تومان از مبلغ ۴۸ میلیون تومان به پدر و مادر نوزاد تعلق بگیرد.

پرستار نوزاد

شهرخوان: زنی که فروشنده نوزاد در تهران بود، به دام پلیس افتاد.

در ساعت ۲۲ سه‌شنبه مورخ ۴ تیر ۹۸ عوامل حراست یکی از بیمارستان‌های پایتخت با مراجعه به مأموران انتظامی همان بیمارستان اعلام کردند پدری و مادری مدعی‌اند نوزاد آن‌ها شنبه، مورخ یکم تیر ۹۸ به دنیا آمده، اما عوامل حراست احتمال می‌دهند که این افراد پدر و مادر واقعی نوزاد نباشند.

مأموران انتظامی بیمارستان با اطلاع از این ماجرا، بررسی‌های اولیه خود را آغاز کرده و در گام نخست تحقیقات با حضور در بخش NIC بیمارستان (بخش مراقبت ویژه از نوزادان نارس) متوجه شدند نوزاد دختری به صورت نارس و در هفته ۳۴ بارداری به دنیا آمده است.

مأموران در گام بعدی تحقیقات سراغ زنی و شوهر جوانی که مدعی بودند والدین این نوزاد هستند، رفته و در همان تحقیقات اولیه مشخص شد که نوزاد متعلق به این زن و شوهر نیست.

این زن و شوهر ۳۲ و ۳۱ ساله شهرستانی در جریان تحقیقات به مأموران عنوان داشتند: ما ده سال پیش ازدواج کرده، اما صاحب فرزند نمی‌شدیم، برای بچه‌دار شدن اقدامات زیادی انجام داده و مبالغ بسیاری هزینه کردیم، اما اقداماتمان مؤثر واقع نشد.

مرد جوان در ادامه اظهارتش به مأموران گفت: به واسطه یکی از دوستانم در شهرستان با خانمی ۳۸ ساله آشنا شدیم که مدعی بود می‌تواند نوزادی را برایمان بخرد، با این زن در تهران قرار گذاشتیم که وی عنوان داشت خانواده‌ای را می‌شناسد که می‌خواهند فرزندشان را پس از زایمان بفروشند و سپس به ترکیه بروند.

وی افزود: این زن مدعی شد که نوزاد پس از زایمان تحویل ما می‌شود و ثبت مشخصاتش در شناسنامه ما صورت می‌گیرد.

این مرد جوان ادامه داد: خانم میانسال گفت که در قبال دریافت ۴۸ میلیون تومان، این کار را انجام می‌دهد که ما ابتدا یک میلیون تومان نقدی و سپس پنح میلیون تومان برای این خانم رابط، کارت به کارت کردیم و قرار شد مابقی مبلغ را نیز پس از تحویل فرزند، تسویه کنیم.

وی در ادامه اظهارتش به مأموران گفت: من و همسرم با خانم باردار آشنا شدیم، وی و شوهرش در کرج سکونت داشتند که شوهر وی پس از به دنیا آمدن فرزند به ترکیه رفت و مادر نوزاد نیز قصد داشت پس از تحویل فرزند به ما به ترکیه برود.

مأموران در گام بعدی تحقیقات با شگر‌دهای پلیسی مادر نوزاد و رابط را به بیمارستان کشانده و آن‌ها را بازداشت کردند.

مادر نوزاد در اظهاراتش به مأموران گفت: من در کرج سکونت داشتم که خانم رابط دنبال من آمد، وی دارو‌های متفاوتی به من داد و می‌خواست زودتر از موعد زایمان کنم.

وی افزود: خانم رابط مرا به منزلی در حاشیه تهران برد، به من فشار می‌آورد که زایمان را زودتر انجام دهم و آنقدر حالم بد شود که حین انتقال به بیمارستان از من مدارک نخواهند.

این زن جوان در ادامه اظهاراتش به مأموران گفت: روز پیش از زایمان به خاطر فشار‌های زیاد و مصرف چندین قرص و دارو آنقدر حالم بد شد که در نهایت حدود ساعت سه بامداد شنبه (یکم تیر ۹۸)، آن زن با خودرویش مرا به بیمارستان رساند و به دلیل وخامت حال، مرا به اتاق عمل برده و از من مدرکی نخواستند.

وی ادامه داد: ۲۴ ساعت پس از زایمان از بیمارستان خارج شدم و خانم رابطه به آن زن و مرد جوان اعلام کرد که مابقی پول را بپردازند تا کار‌های تحویل فرزندم به آن‌ها آنجام شود، اما خانم رابط تاکنون پولی به من نداده است.

بررسی‌های نشان داد که قرار بوده ۱۵ میلیون تومان از مبلغ ۴۸ میلیون تومان به پدر و مادر نوزاد تعلق بگیرد و مابقی پول نیز به دست خانم رابط برسد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ عباس کرمی؛ فرمانده یگان‌های حفاظت فیزیکی اماکن پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: زن و مرد جوان، خانم رابط و مادر نوزاد در این پرونده بازداشت شدند، البته مادر نوزاد با دستور مقام قضایی و با اخذ وثیقه برای نگهداری از فرزندش آزاد شده و تحقیقات درباره این پرونده ادامه دارد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up