• شناسه خبر : 9067
  • تاریخ انتشار : 11 تیر 1398 - 01:40

شهرداری خلخال سردیس هایی از شخصیت های شهیر و مفاخر این شهر تهیه کرده و نصب آنها را از اواسط خرداد ماه در میادین و معابر این شهر شروع کرده است.

فاطمه جوادی
به گزارش شهرخوان، شهرداری خلخال سردیس هایی از شخصیت های شهیر و مفاخر این شهر تهیه کرده و نصب آنها را از اواسط خرداد ماه در میادین و معابر این شهر شروع کرده است.

فاطمه جوادی شهردار خلخال گفت: نصب سردیس‌های مفاخر و مشاهیر این شهرستان در معابر عمومی پس از برگزاری همایش تجلیل و معرفی مفاخر منطقه در بهار امسال از اواسط خرداد ماه سال جاری در میادین بزرگ شهر صورت می‌گیرد.

او اظهار کرد: پارسال در جلسه کمیته نامگذاری خلخال تصمیم اعضای جلسه تاکید بر ساخت و نصب سردیس مشاهیر در حوزه‌های مختلف توسط هنرمندان بومی منطقه بود.

جوادی افزود: نتیجه اقدامات صورت گرفته در این زمینه در مرحله اول اجرای این طرح در ۲ بخش ادبیات و علوم انسانی، ساخت و نصب سردیس ادهم عزلتی خلخالی (شاعر و ادیب قرن یازدهم) و دکتر حبیب الله زنجانی (چهره برجسته جمعیت شناسی ایران) در میادین بزرگ و معروف این شهر است.

وی گفت: در ادامه اجرا و تکمیل این طرح لوح معرفی مشاهیر منطقه در ستون سردیس‌ها بزودی نصب خواهد شد.

او بیان کرد: در فاز دوم این طرح نیز سردیس مشاهیر و مفاخر دیگر نیز سفارش داده شده و در میادین و معابر مناسب شهر نصب خواهد شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up