• شناسه خبر : 9298
  • تاریخ انتشار : 16 تیر 1398 - 11:15

نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی گفت: ایرادی که شورای نگهبان برای لایحه منطقه آزاد گرفته هیچ ربطی به سه محدوده تعیین شده استان اردبیل ندارد و ما امیدواریم در ماه‌های آینده با تصویب نهایی لایحه زمینه برای راه‌اندازی منطقه آزاد با مرکزیت مغان فراهم آید.

شکور پورحسین

به گزارش شهرخوان، نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی گفت: با رفع ایرادات شورای نگهبان در کمیسیون اقتصاد لایحه منطقه آزاد برای عملیاتی شدن ابلاغ خواهد شد که مرکزیت منطقه آزاد مغان خواهد بود.

شکور پورحسین در گفتگو با خبرنگاران، اظهار کرد: شورای نگهبان در چند مورد به لایحه ایجاد مناطق آزاد ایراد گرفته ولی برای راه‌اندازی منطقه آزاد مغان هیچ ایرادی وارد نیست و قطعا با مرکزیت مغان منطقه آزاد راه‌اندازی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: هر چند نمایندگان استان تلاش می‌کنند تا مشگین‌شهر و اردبیل را نیز به این محدوده اضافه کنند و در این منطقه دعوایی بین نمایندگان است اما محدوده سه شهر گرمی، پارس‌آباد و بیله‌سوار در محدوده راه‌اندازی مشخص است و به هیچ وجه در این زمینه تجدیدنظر انجام نخواهد شد.

نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ایرادی که شورای نگهبان برای لایحه منطقه آزاد گرفته هیچ ربطی به سه محدوده تعیین شده استان اردبیل ندارد و ما امیدواریم در ماه‌های آینده با تصویب نهایی لایحه زمینه برای راه‌اندازی منطقه آزاد با مرکزیت مغان فراهم آید.

پورحسین ادامه داد: ما هیچ مخالفتی با اضافه شدن سایر مناطق به محدوده منطقه آزاد نداریم اما مسئولان کشوری و استانی با انصافی که به خرج می‌دهند قطعا منطقه آزاد را مغان قرار خواهند داد و ما هیچ مشکلی در مورد نامگذاری نخواهیم داشت.

وی افزود: نظر وزارت کشور در ارتقای جعفرآباد به شهرستان مساعد است و امیدواریم تا پایان دوره نمایندگی بنده این خواسته محقق شده و اهالی منطقه نیز به خواسته دیرین خود برسند.

نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی به قطعی شدن تحقیق و تفحص از کشت و صنعت مغان و ورود مجلس به این حوزه اشاره کرد و گفت: ما طبق قانون تحقیق و تفحص را پیگیری می‌کنیم و به زودی اعضای این موضوع به اردبیل و منطقه مغان سفر خواهند کرد تا پیگیر مسایل مختلف باشند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up