• شناسه خبر : 9346
  • تاریخ انتشار : 17 تیر 1398 - 10:10

مردی میان‌سال، چندی پیش به دادسرای جنایی تهران مراجعه کرد و از تهدید گاه و بی‌گاه افرادی ناشناس به افشای اسرار و فیلم و عکس‌های خصوصی‌اش خبر داد.

 

حوادث

 

شهرخوان: مردی میان‌سال، چندی پیش به دادسرای جنایی تهران مراجعه کرد و از تهدید گاه و بی‌گاه افرادی ناشناس به افشای اسرار و فیلم و عکس‌های خصوصی‌اش خبر داد.

وی گفت: من یک شرکت بازرگانی دارم و از مدتی قبل تهدید می‌شوم. نمی‌دانم چه کسی مرا تهدید می‌کند اما هرکسی پشت این ماجرا است واقعا جزئیاتی از زندگی من در اختیار دارد؛ چون چند بار چیزهایی را برای من در شبکه‌های اجتماعی ارسال کرده است که واقعا خیلی خصوصی است و فقط خودم از آنها خبر دارم.

این شاکی در ادامه گفت: من اوایل به تهدیدها اهمیت نمی‌دادم، اما وقتی این پیام‌ها را که حاوی عکس و اطلاعات شخصی خودم بود، دریافت کردم فرد تماس‌گیرنده درخواست مبالغ مختلفی کرد و درنهایت در چند مرحله 20 هزار دلار پرداخت کردم تا اسرارم محفوظ باشد، اما ماجرا در این مرحله پایان نیافت و باز هم بعد از مدتی تهدیدها شروع شد. برای همین با شکایت از فرد یا افرادی که این بلا را سرم آوردند، می‌خواهم یک‌بار برای همیشه این ماجرا را تمام کنم.

تحقیقات درپی این شکایت آغاز و مشخص شد این مرد حدود یک‌ سال پیش به‌خاطر اوضاع اقتصادی مجبور شد تعدادی از کارمندان خود را تعدیل کند؛ بنابراین افرادی که در این تعدیل از شرکت رفته بودند به‌عنوان مظنونان تحت‌نظر گرفته شدند. در این بین، مأموران پلیس به موردی برخوردند که توجه‌شان را جلب کرد. آنها متوجه شدند منشی شرکت هم اگرچه تعدیل نشده، با میل خودش از محل کارش رفته است.

در نهایت مشخص شد این دختر یکی از افرادی بود که بیشتر از بقیه امکان دسترسی به اطلاعات خصوصی و مورد نظر برای اخاذی از شاکی را داشت؛ بنابراین شناسایی و تحقیق از او در دستور کار قرار گرفت اما هیچ ردی از او به دست نیامد. با وجود این، مأموران تحقیق برای شناسایی محل زندگی این مظنون را ادامه دادند تا اینکه در بخشی از تحقیقات پی بردند یکی از کارمندان مرد شرکت با او بیش از بقیه صمیمی بود. ازاین‌رو، تحقیق از این مرد در دستور کار قرار گرفت. مرد جوان دراین‌باره گفت: من و آن دختر با هم صمیمی بودیم و حتی رفت‌وآمد خانوادگی داشتیم اما وقتی به من گفت چه کار می‌خواهد بکند از دست او عصبانی شدم و ارتباطم را با او قطع کردم. بعد از آن هم دیگر از او خبر نداریم.

به گزارش شرق، مرد جوان به دستور بازپرس برای انجام تحقیقات بیشتر بازداشت شد و منشی سابق شاکی نیز همچنان تحت تعقیب قرار دارد. این در حالی است که هنوز اطلاعات دقیقی از محل اختفای این دختر جوان که به نظر می‌رسد با برنامه قبلی از محل کارش استعفا داده است، وجود ندارد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up