• شناسه خبر : 9380
  • تاریخ انتشار : 17 تیر 1398 - 10:59

در این مطلب شما را با راه‌های خانگی برای صاف کردن مو آشنا می‌کنیم.موی وز و مجعد برای برخی از خانم‌ها به علت این‌که قابل شانه زدن نیست و درخشندگی خود را از دست می‌دهد، عذاب آور است.

رنگ مو
شهرخوان: موی وز و مجعد برای برخی از خانم‌ها به علت این‌که قابل شانه زدن نیست و درخشندگی خود را از دست می‌دهد، عذاب آور است. برای صاف کردن این نوع مو، سه راه پیش روی شماست؛ استفاده از مواد شیمیایی، صاف کردن با مواد طبیعی و استفاده از سشوار و اتوی مو. حرارت ناشی از اتو و سشوار‌های مکرر، کراتین موی شما را از بین می‌برد و باعث خشک شدن بیش از حد مو می‌شود. علاوه بر این، در دراز مدت باید منتظر موخوره‌ها باشید. استفاده از مواد شیمیایی نیز ضرر‌های غیرقابل جبرانی دارد. باید این نکته را به یاد داشته باشید که مواد طبیعی به صورت موقت مو‌های تان را صاف می‌کند، اما اثر مثبتی بر ساقه مو دارند. مواد شیمیایی به دلیل شیمیایی بودن اثر بلند مدتی بر مو‌های شما دارند، اما می‌توانند سبب آسیب جدی به ریشه و ساقه مو شوند. در این مطلب شما را با راه‌های خانگی برای صاف کردن مو آشنا می‌کنیم.

پیشنهاد‌های خانگی

– مخلوط شیره نارگیل و آب لیمو ضمن صافی، به مو‌های شما درخشندگی میبخشد.

روغن نارگیل

عسل را با آب رقیق کنید و آن را روی مو‌ها بمالید و پس از گذشت نیم ساعت مو‌های تان را بشویید.

عسل

– رطوبت روغن نارگیل به عمق موی شما نفوذ میکند و ویتامین E از مو‌های شما در مقابل رادیکال‌های مضر محافظت می‌کند.

-ترکیب تخم مرغ و روغن بادام هم مفید است.

تخم مرغ

وقتی به ترکیب صاف و یک دست رسیدید، آن را روی ریشه و پوست کف سر پخش کنید و پس از ۴۵ دقیقه بشویید.

-ماست و عسل را با هم مخلوط کنید و سپس ترکیب حاصل را روی پوست سرتان بمالید. بعد از نیم ساعت مو‌ها را با آب سرد شست و شو دهید.

-سرکه سیب را با آب سرد مخلوط کنید. موهای‌تان را بشویید و سپس آن را با سرکه سیب رقیق آبکشی کنید. این روش PH مو‌های شما را متعادل می‌کند.

سرکه سیب

-با مخلوط کردن سس مایونز، روغن بادام و تخم‌مرغ یک خمیر صاف و یک دست آماده کنید. سعی کنید تمام سطح سرتان را با این ترکیب پوشش دهید. سپس یک کلاه دوش یا حوله گرم روی سرتان قرار دهید و پس از ۱۰ دقیقه سرتان را شست وشو دهید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up