• شناسه خبر : 9425
  • تاریخ انتشار : 18 تیر 1398 - 10:57

شهردار سرعین گفت: خسارت زیست محیطی وارد شده به مسیر عبور آب‌های گاومیش‌گلی غیرقابل جبران است بلکه عده‌ای با عناوین مختلف سعی کردند تا برای این ساخت و ساز خود پروانه بگیرند هر چند که ممکن است پروانه صادر شده درست و اصولی نیز نباشد.

زمین خواری

به گزارش شهرخوان، ژئوپارک طبیعی سرعین که در مسیر سلامت قرار دارد در حال تخریب کامل است و چیزی نمانده که فاجعه‌ای از غفلت و خودزنی مسئولان شهر سرعین رخ دهد.

در حالی که در بسیاری از کشورها برای توسعه فضای سبز، پارک‌ها و بوستان‌ها تلاش می‌شود تا از خطر نابودی محیط زیست و فضای زندگی انسان‌ها کاسته شود در شهر سرعین و در یک اتفاق عجیب در غفلت مسئولان فاجعه‌ای در ژئوپارک طبیعی این شهر در حال رخ دادن است به طوری که عده‌ای با ساخت و ساز در بستر و حریم این مسیر عبور آب‌های گاومیش‌گلی سعی دارند تا به نوعی به یک فاجعه زیست محیطی دامن بزنند.

در حالی که عده‌ای با قطع درختان سعی کردند به ساخت و سازهای بدون مجوز در این مسیر دست زده و به ارتفاع 4.5 متر این پهنه مسیل را با خاک پر کنند ما شاهد سکوت محض دستگاه‌های ذیربط نظیر شهرداری، آب منطقه‌ای، محیط زیست و … در ارتباط با این مساله هستیم که این مساله آزاردهنده کرده است.

سرعین

 

شهردار سرعین در گفتگو با خبرنگاران،  در مورد این تخریب آشکار در محدوده شهر سرعین اظهار کرد: ما در این زمینه به عوامل دخیل در این تخریب اخطار دادیم تا جلوی ساخت و سازها در این اراضی گرفته شود.

نائب حبیبی خاطرنشان کرد: نه تنها خسارت زیست محیطی وارد شده به این مکان غیرقابل جبران است بلکه عده‌ای با عناوین مختلف سعی کردند تا برای این ساخت و ساز خود پروانه بگیرند هر چند که ممکن است پروانه صادر شده درست و اصولی نیز نباشد.

وی بیان کرد: در دوره مسئولیت ما به هیچ وجه مجوزی برای احداث تاسیسات گردشگری و کمپ در محدوده جوار مسیر سلامت داده نشده هر چند که عده‌ای با پر کردن مسیل‌ها سعی دارند تا به همسطح‌سازی در این محدوده کمک کرده و ساخت و ساز انجام دهند.

شهردار سرعین خاطرنشان کرد: پروانه صادر شده برای کاربری‌هایی که بلامانع بوده هیچ مشکلی ندارد و در این مسیر پیش از ما مجوزهای ساخت و ساز صادر شده است.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up