• شناسه خبر : 9427
  • تاریخ انتشار : 18 تیر 1398 - 10:28

رئیس شورای شهر سرعین با انتقاد از عدم ورود قاطع شهرداری به موضوع تشدید تخریب‌ها در محدوده ژئوپارک طبیعی سرعین گفت: شهردار سرعین توانایی مدیریت چنین موضوعات و حتی مساله ساده ساماندهی سد معبر و دستفروشان را ندارد و ما در روزهای آینده تکلیف شهردار را مشخص خواهیم کرد.

اکبر مینایی

نبود توانایی شهردار سرعین در مدیریت موضوعات

رئیس شورای شهر سرعین نیز با انتقاد از عدم ورود قاطع شهرداری به این موضوع و تشدید تخریب‌ها در این محدوده تصریح کرد: شهردار سرعین توانایی مدیریت چنین موضوعات و حتی مساله ساده ساماندهی سد معبر و دستفروشان را ندارد و ما در روزهای آینده تکلیف شهردار را مشخص خواهیم کرد.

اکبر مینایی گفت: به جای تذکر در گام اول شهردار و در کنار آن امور آب و محیط زیست استان باید به این تخریب نابجا و مخدوش کردن چهره شهر سرعین ورود پیدا کنند و به هیچ وجه اجازه ساخت و ساز و صدور پروانه را ندهند.

تخریب ساخت و سازهای بستر رودخانه با همراهی دادستان

وی با بیان اینکه تمامی این ساخت و سازها در مسیل رودخانه غیرقانونی بوده و خطرات زیادی را به همراه دارد، افزود: حتی آبگرم 9 چشمه که دارای پروانه است و در کمیسیون تبدیل این مجموعه به آبدرمانی انجام شده به نظر می‌رسد در این مسیر نابجا احداث شده و قطعا با همراهی دادستان سرعین و متولیان امر در روزهای آینده سعی در تخریب ساخت و سازهای بستر رودخانه خواهیم کرد.

 

زمین خواری

 

مینایی ادامه داد: دادستان به عنوان مدعی‌العموم با حساسیت به این پرونده ورود پیدا خواهد کرد هر چند که شهرداری و شورا نیز باید قوی‌تر این ورود پیدا کنند و بنده چندین بار در این خصوص به شهردار تذکر دادم اما گوش شنوایی وجود ندارد.

برخورد قانونی با تخریب کنندگان جنگل، ژئوپارک طبیعی

اما دادستان سرعین نیز در واکنش به این اقدام سودجویانه بیان کرد: پرونده‌ای در این زمینه تشکیل شده و در بازدیدی که از محل انجام دادیم به زودی با تخریب کنندگان جنگل، ژئوپارک طبیعی و بستر و حریم رودخانه برخورد قانونی خواهیم کرد.

رحیمی‌نسب اضافه کرد: ما در این موضوع با کسی مماشات نخواهیم کرد و در هر نقطه از شهر سرعین به عنوان قطب گردشگری ایران آثاری از سودجوئی، فرصت‌طلبی، تخریب، قلع و قمع رودخانه‌ها، جنگل‌ها و مراتع را مشاهده کنیم به یقین با اقدامات قانونی جلوی این تحرکات غیرقانونی را خواهیم گرفت.

اوضاع نابسامان این محدوده شهر سرعین و تخریب آشکار جنگل و ژئوپارک طبیعی سرعین دل‌ هر شهروندی را به درد می‌آورد چرا که با یک بارندگی و جاری شدن سیل تخریب‌های ویرانگر در این مسیر اتفاق افتاده که انتظار می‌رود مراجع قضائی و دستگاه‌های متولی در این بخش ورود عالمانه پیدا کرده و اجازه ندهند بیش از این عده‌ای سودجو با تخریب جنگل حریم این رودخانه زمینه نابودی مواهب خدادادی را فراهم آورند.

سرعین با داشتن آب‌های گرم متنوع و معدنی و همچنین تعدد مراکز اقامتی در سطح کشور همه ساله یکی از اصلی‌ترین مقاصد گردشگری به شمار می‌رود اما آنچه که در توسعه نامتوازن شهر سرعین سیمای آن را نازیبا جلوه می‌دهد انواع ساخت و سازهای ناهمگون گاه با تغییر کاربری‌ها و صدور مجوزهای غیرقانونی بوده که در هر نقطه این شهر شاهد بلندمرتبه‌سازی، ویلاسازی و احداث مجموعه‌های گردشگری و اقامتی حتی برای دستگاه‌های اجرایی و قضائی هستیم که اراضی مستعد این شهر را به محل تصرف و ساخت و ساز هتل‌ها و اقامتگاه‌های بی‌رویه تبدیل کرده است.

در سال‌های گذشته این شهر توریست‌پذیر و ییلاقی اردبیل که به چشمه‌های بهشتی معروف است نه تنها توسعه عمودی به خود دیده بلکه به دنبال ساخت و ساز هر باب هتل و ویلاسازی ما شاهد افزایش و تعدد آب‌های به اصطلاح معدنی و گرمی هستیم که صاحبان این هتل‌ها ایجاد کرده و با گرم کردن آب به طریق صنعتی و جذب گردشگر به ظاهر موفق بودند اما در واقع سرعین را از مسیر اصلی رشد و توسعه گردشگری منحرف کرده‌اند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up