• شناسه خبر : 9512
  • تاریخ انتشار : 22 آبان 1398 - 04:33

بوی بد دهان می تواند نشانه از ابتلا به برخی از بیماری ها داشته باشد هر چند این عارضه خود به تنهایی می تواند برای فرد و یا دیگران بسیار آزار دهنده نیز باشد از این رو درمان بوی بد دهان بسیار حائز اهمیت است.

بوی دهان

شهرخوان: گفتنی است که بسیاری از کارشناسان طب سنتی بر این باور هستند که با استفاده از روش های درمان خانگی به راحتی می توان اقدام به برطرف کردن بوی بد دهان کرد.

به طور کلی باید در نظر داشت که مصرف روزانه ۸ تا ۱۰ لیوان آب خود می تواند تاثیر بسزایی در درمان بوی بد دهان داشته باشد چرا که پزشکان معتقد هستند که مصرف به اندازه کافی آب می تواند باعث از بین بردن میکروب‌ها و همچنین عملکرد مناسب دستگاه گوارش نیز شود که این موارد خود در از بین بردن بوی بد دهان بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

آب در گرما

 

جالب است بدانید که استفاده از دهانشویه های طبیعی مانند برگ نعناع، گل میخک و یا جوش شیرین نیز خود در از بین بردن بوی بد دهان بسیار موثر می باشد بنابراین افرادی که مبتلا به بوی بد دهان هستند می توانند برای درمان این عارضه از دهانشویه های طبیعی استفاده کنند.

 

میخک

 

یکی دیگر از روش های از بین بردن بوی بد دهان تمیز کردن زبان می باشد چرا که زبان نیز می تواند محل مناسبی برای رشد باکتری ها باشد بنابراین شستن زبان خود یکی از عوامل موثر در از بین بردن بوی بد دهان خواهد بود.

 

بوی دهان

 

باید در نظر داشت که یکی دیگر از روش های مناسب برای درمان بوی بد دهان استفاده از پوست میوه ها است برای استفاده از این روش از پوست پرتقال و لیمو ترش می‌توان استفاده کرد هر چند در این مجال باید یادآور شد که قبل از استفاده بهتر است پوست میوه به صورت کامل شسته شود همچنین یکی دیگر از مزایای استفاده از پوست میوه خود می تواند عاملی برای ترشح بیشتر بزاق شود که این مهم نیز تاثیر بسزایی در از بین بردن بوی بد دهان دارد.

 

لیمو ترش

 

مرتب مسواک زدن نیز خود می تواند عامل دیگری برای از بین بردن بوی بد دهان باشد برای این منظور توصیه میشود روزانه حداقل دو بار دندان های خود را به طور کامل مسواک بزنید و همچنین از نخ دندان نیز استفاده کنید چرا که با استفاده از نخ دندان به راحتی می توان فاصله میان دندان ها را نیز به طور کامل تمیز کرد.

 

مسواک دندان

 

 

شایان ذکر است که عدم استعمال دخانیات نیز می تواند یکی دیگر از راهکارهای مناسب برای درمان بوی بد دهان باشد چراکه مصرف سیگار خود عاملی برای خرابی دندان و یا لثه خواهد شد که این موارد نیز می توانند باعث ایجاد بوی بد در دهان نیز شوند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up