• شناسه خبر : 9564
  • تاریخ انتشار : 20 تیر 1398 - 10:20

-پدر و پسری با نقشه سازمان یافته ای توانستند به فریب طعمه هایشان بپردازند و ثروت بادآورده ای را به جیب بزنند. خریداران خودرو وقتی به شرکت باند کلاهبرداری پا می گذاشتند، وعده های وسوسه آمیز می شنیدند.

دستگیری سارق مجرم

شهرخوان: ساعت 24-پدر و پسری با نقشه سازمان یافته ای توانستند به فریب طعمه هایشان بپردازند و ثروت بادآورده ای را به جیب بزنند. خریداران خودرو وقتی به شرکت باند کلاهبرداری پا می گذاشتند، وعده های وسوسه آمیز می شنیدند.

از چندی پیش پلیس تهران خود را با شش پرونده مشابه که همگی در کلانتری 164 قائم طرح شده بودند، مواجه شدند و تیمی از پایگاه یکم پلیس آگاهی ماموریت یافتند تا رازگشایی کنند.

در این مرحله، یکی از مالباخته ها به نمایندگی از دیگران به افسرتحقیق گفت: برای خرید و پیش فروش خودروهای داخلی و خارجی به دفتر فروش اتومبیل واقع در بزرگراه ارتش رفتیم و با دو مرد لاکچری مواجه شدیم.

وی افزود: شرایط پیش فروش خودروها خوب بودند، بعد از ثبت نام و پرداخت پول وعده هایی دادند که وسوسه آمیز بود تا این که زمان تحویل خودروها سررسید اما خبری نشد تا این که متوجه شدیم دفتر فروش بسته شده است و همه گردانندگان آن فراری شده اند.

با این ادعاها وقتی آمار فریب خورده ها به 10 زن و مرد رسید و مشخص شد اعضای این باند شیاد 10 میلیارد تومان به جیب زده اند، کارآگاهان با تجسس های تخصصی فاش کردند کلاهبرداران اصلی دو پدر و پسر هستند که با همدستی مرد دیگری با دایر کردن این شرکت کاغذی دست به کلاهبرداری میلیاردی زده اند و با فرار، زندگی زیر زمینی دارند.

بررسی های پلیسی نشان داد مدیریت دفتر بر عهده پسر خانواده است و خیلی زود فاش شد پدر خانواده در حکیمیه تهرانپارس زندگی مخفی دارد که با دستور بازپرس، این مرد بازداشت شد.

با بازجویی از این مرد ماموران دریافتند پسر او به یکی از شهرهای شمالی ایران فرار کرده است که وی نیز بازداشت شد. این پسر اعتراف کرد خودش و پدرش تحت نظر همدستشان که رئیس باند است، دست به این کلاهبرداری ها زده اند.

همین کافی بود تا محمود نیز بازداشت شود. او وقتی دید پدر و پسر راز ثروت بادآورده شان را فاش کرده اند اقرار کرد تاکنون از 100 زن و مرد به بهانه پیش فروش خودرو 10 میلیارد تومان کلاهبرداری کرده است.

به گزارش رکنا، اعضای این باند با دستور بازپرس روانه زندان شدند و اقدامات برای بازگرداندن پول های مالباختگان ادامه دارد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up