• شناسه خبر : 9571
  • تاریخ انتشار : 20 تیر 1398 - 11:54

رئیس شورای شهر اردبیل با اشاره به مصوبه اعضای شورای شهر در واگذاری پروژه خط کشی محورهای خیابانی، گفت: قرار شد به ارزش یک میلیارد و 56 میلیون تومان کار اجرایی در بخش خط کشی خیابان‌ها و معابر شهر اردبیل با همکاری سازمان همیاری شهرداری‌ها انجام شود.

103

به گزارش شهرخوان، رئیس شورای شهر اردبیل گفت: انتقال پادگان ارتش به خارج از شهر و طراحی اولیه برای بهره‌گیری از این فضای شهری در مرحله نهایی قرار دارد که امیدواریم به سرانجام برسد.

علیرضا پوستی در هفتادویکمین جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: پیشنهاداتی برای ارتش جمهوری اسلامی ایران در انتقال پادگان ارتش و بهره‌گیری از این فضا ارائه شده که انتظار می‌رود با همکاری و همراهی متقابل به سرعت شاهد انتقال پادگان به خارج از شهر و استفاده از این فضا باشیم.

وی با تبریک دهه کرامت و فرارسیدن سالروز میلاد امام رضا(ع) خاطرنشان کرد: در نشست‌هایی که با استاندار اردبیل به همراه اعضای شورای شهر و شهردار داشتیم چند خواسته و مطالبه به حق مردم مطرح شد تا با پشتکار و پیگیری اعضای شورای شهر این پروژه‌ها به سرانجام برسد که مهمترین آن انتقال پادگان ارتش به خارج از شهر است که به جد پیگیر این موضوع هستیم.

رفع ایرادات موجود در باغ شریعت

رئیس شورای شهر اردبیل دومین موضوع اساسی را خرید و تملک باغ شریعت اعلام کرد و افزود: با پیگیری این موضوع و طرح مسایل حقوقی بین مالکان این باغ قرار شد تا با رفع و رجوع ایرادات موجود هر چه سریعتر باغ شریعت با تثبیت کاربری باغ تملک شده تا به عنوان باغ مشاهیر در اختیار عموم همشهریان قرار گیرد.

پوستی همچنین به تملک سه مدرسه قدیمی در محدوده هسته مرکزی شهر و روبروی استانداری اردبیل اشاره کرد و گفت: با تملک این فضا به محدوده عمومی شهر افزوده خواهد شد تا عمران و آبادانی شهر اردبیل با سرعت به پیش برود.

وی به مصوبه اعضای شورای شهر در واگذاری پروژه خط کشی محورهای خیابانی شهر اردبیل با همکاری سازمان همیاری شهرداری‌ها اشاره و تصریح کرد: قرار شد به ارزش یک میلیارد و 56 میلیون تومان کار اجرایی در بخش خط کشی خیابان‌ها و معابر شهر اردبیل با همکاری سازمان همیاری شهرداری‌ها انجام شود.

 

321

 

رئیس شورای شهر اردبیل ادامه داد: در قالب طرحی که هر 11 عضو شورای شهر اردبیل به شهردار ارائه کرده و شهردار نیز در قالب لایحه‌ای به شورای شهر خواستار اجرایی شدن آن شدند، برگزاری آئین‌هایی در گرامیداشت چهارم مرداد ماه روز فرهنگی اردبیل است که قرار شد با برپائی نشست‌ها و همچنین برنامه‌های هم اندیشی بستر معرفی توانمندی‌ها و شناساندن قابلیت‌های اردبیل به گردشگران خارجی به ویژه 20 میلیون علویان ترکیه و منطقه بالکان فراهم آید.

پوستی بیان کرد: در قالب این برنامه قرار بود کاروانی از استان اردبیل با حضور در مناطق مختلف کشورمان و خارج از کشور به معرفی استان اردبیل و قابلیت‌های آن بپردازند تا در سطح ملی و جهانی و بین‌المللی اردبیل با داشتن ویژگی‌های منحصربفرد شناسانده شود.

وی ضرورت ثبت خواهرخواندگی اردبیل و طرابزون را با توجه به قرابت و نزدیکی این دو منطقه و اصالت مادر شاه اسماعیل از این منطقه یادآور شد و اظهار کرد: ما به راحتی می‌توانیم در جذب توریست مذهبی از کشورهای ترکیه و آذربایجان شایسته عمل کرده و در این ارتباط بتوانیم کار ماندگاری را انجام دهیم.

برگزاری برنامه‌های گرامیداشت چهارم مرداد به عنوان روز اردبیل

رئیس شورای شهر اردبیل خاطرنشان کرد: اعضای شورای شهر اردبیل همچنین تصمیم گرفتند تا با کمترین هزینه بیشترین بهره را از ظرفیت روز فرهنگی اردبیل ببرند که قرار شد نظرات و خواسته‌های اعضای شورای شهر اردبیل نیز در حوزه برگزاری برنامه‌های گرامیداشت چهارم مرداد به عنوان روز اردبیل گرفته شده تا با یک برنامه‌ریزی منسجم کارها به پیش برود.

پوستی در پایان به پیشنهاد شورای نامگذاری اردبیل در تغییر نام پارک فردوس به کانون فکری کودکان، نامگذاری ایستگاه هفتم آتش‌نشانی اردبیل به نام شهید پلاسکو مهدی حاجی‌پور از خطه اردبیل و خیابان جنب پل داروپخش به نام شهید هاشم دهقانی‌نیا به عنوان مصوبات این شورا اشاره کرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up