• شناسه خبر : 9575
  • تاریخ انتشار : 20 تیر 1398 - 11:46

نائب رئیس شورای شهر اردبیل گفت: نباید در معرفی و شناساندن قابلیت‌های بی‌نظیر استان اردبیل از جنبه‌های مختلف تاریخی، فرهنگی، هویتی و تمدنی بیش از این تعلل و تاخیری رخ دهد.

حبیب فتحی

به گزارش شهرخوان، در جلسه در هفتادویکمین جلسه رسمی شورای شهر اردبیل، فتحی نیز در سخنانی اظهار کرد: نباید در معرفی و شناساندن قابلیت‌های بی‌نظیر استان اردبیل از جنبه‌های مختلف تاریخی، فرهنگی، هویتی و تمدنی بیش از این تعلل و تاخیری رخ دهد.

حبیب فتحی در دفاع از طرح اعضای شورای شهر در معرفی و شناساندن هویت و اصالت اردبیل برای مردمان سایر کشورها و استان‌های ایران بیان کرد: ما با برگزاری نشست‌ها، همایش‌ها و حتی نمایشگاه‌ها می‌توانیم در این زمینه موفق عمل کنیم هر چند که ممکن است هزینه‌هایی را نیز به همراه داشته باشد.

وی چهارم مرداد ماه روز فرهنگی اردبیل را بهترین فرصت در معرفی و شناساندن این استعدادهای بی‌نظیر و قابلیت‌های منحصربفرد اعلام کرد و گفت: با محوریت شورا و شهرداری و سایر نهادهای فرهنگی و اجتماعی می‌توان در این زمینه کار شاخصی را انجام داد که نظیر آن را ما در حرکت اهالی استان همجوار آذربایجان شرقی در قالب برنامه تبریز 2018 شاهد بودیم.

معرفی اردبیل در سطح جهانی با حرکت ساده

نائب رئیس شورای شهر اردبیل افزود: اردبیل به لحاظ قدمت تاریخی، فرهنگی و سرمایه‌های بی‌نظیر نیروی انسانی و صنایع دستی بی‌نظیر در دنیا دارای شهره و آواز است و با یک حرکت ساده و مستمر به راحتی می‌توان اردبیل را بیش از این در سطح جهانی معرفی کرده و شناساند.

 

اردبیل

 

فتحی ادامه داد: ما با جذب علویان از ترکیه و کشورهای همجوار و مدیریت در بخش حضور گردشگران خارجی به راحتی می‌توانیم از درآمدهای صنعت توریسم در رونق اقتصادی اردبیل استفاده کنیم که بهتر است به جای تحقیر و یا سبک شمردن توان و بضاعت خودمان قدر داشته‌های خود را بدانیم.

وی گفت: ما در همین شهر اردبیل کارهای ماندگار و منحصربفردی را در حوزه‌های عمرانی، آبادانی و تحول شهری به سرانجام رساندیم که نمونه آن منطقه شورابیل و تحول رخ داده در آن منطقه است اما به دلیل تکراری بودن حضورمان در این شهر به راحتی این جلوه‌های زیبا را نمی‌توانیم به نظاره بنشینیم در حالی که باید قدر این سرمایه را دانست.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up